ZPĚTRecenze:

Láhev: Gerhard Büchner Salzatal Whisky Nr. 2
Autor: Hunter
WB
Aroma: Nádherně nakysle ovíněná vůně, hřejivá, kořenitá. Ovocná nakyslost ruku v ruce s mléčnou čokoládou. Dále angrešt, fíky, datle, vliv červeného vína, a přechází až do špičkového sherry stylu.
Chuť: Chuť je uhlazená, opět velmi podobná sherry stylu. Čokoláda, suchost a zároveň nakyslost, ovíněná kyselkavost po červeném vínu. V dochuti je krémová, postupně vysychá, závěr je lískoořechový.
Shrnutí: Tak tohle byla pro mě mňamka. Velké překvapení, navíc od tříleté whisky (nebo něco mezi třemi až čtyřmi roky). Hned bych bral lahev, navíc je za velmi dobrou cenu. Jaká by asi musela být v sudové síle? Škoda trochu nejasných informací okolo sudů, trochu aby se člověk bál, jestli koupí to samé, co měl vzorek.
Body: 89

Láhev: Gerhard Büchner Salzatal Whisky Nr. 2
Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé, karamelové dřevo. medové. žlutý meloun, golden, banán. lékárna, kapka citronu. výrazné, líbí. (b.2/3)
Chuť: i v chuti je sladkost. projeví se jako sušší a lehčí. karamel, nakyslejší ovocnost, špendlíky, med, dubové koření. (b.2+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť, skořice a lehce švestky. hřeje. (b.1/2)
Shrnutí: sladší whisky s ovocnou kyselinkou. hřejivá. určitě nové sudy - na 3 roky slušný výkon. líbí. (b.0+/1)

Láhev: Gerhard Büchner Salzatal Whisky Nr. 2
Autor: xenopus
WB
Aroma: Okouzlující. Svou bohatostí a vínově ovocným charakterem mi připomněla Glen Els Triple Port. Lehce čpí alkohol. Dominuje ovoce (fíkové pecičky), přidává se santalové dřevo a lak. Tipuju Marsala sud.
Chuť: Uhlazená, oproti vůni lehké zklamání - už není tak bohatá na různé odstíny chutí. Výraznější vliv dřeva (lehce natrpklé a lehce drhnoucí), ale stále dostatečně ovocné, přidá se nugát.
Dozvuk: Jen středně dlouhý, škoda. Bílé hrozny, angrešt, dotek skořicovníku.
Shrnutí: Tomuhle jsou podle WB tři roky. Na ten věk excelentní výkon. Výrazná, příjemná whisky. Spokojenost.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.