ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 18 yo Moscatel Wood
Autor: Hunter
WB
Aroma: Tak tohle je zdatný konkurent Sherry woodu, vůně je stejně příjemná, jen je posazená o oktávu výš, zatímco sherry wood je víc do čokolády, v Moscatelu hrají prim skořice, jablka, kandované ovoce a kakao a docela překvapivě i trocha kouře.
Chuť: Vyzrálá, zaoblená, krásně sladce kořenitá (skořice),karamel, sušené švestky, to vše s parádním dozvukem. Celkově další povedeně sladěný a vyvážený BenRiach.
Shrnutí: Pyrenejské víno Moscatel jsem zatím nepil, čekal jsem tedy něco obdobného, jako v nedávno ochutnaném 16y Sauternes, kde bílé dezertní víno bylo zřetelné v chuti i vůni. U téhle whisky bych na bílé víno netipoval ani náhodou, vše se nese spíš v sherry stylu. Takové whisky mě prostě baví, opravdu si na nich pochutnám, celkově velká spokojenost.
Body: 86

Autor: Króča
Aroma: staré proschlé dřevo + oříšková čokoláda = sudy od bourbonu, dále přezrálé ovoce (jablka??) a kouřově rašelinový podkres
Chuť: buchtově sladká, dřevo s citrusy, jemná
Dozvuk: začíná citelně kouřit, ale sladké buchty to po chvilce zase doženou.. na víc se přidají sultánky a dřevo místy snesitelně hořkne
Shrnutí: výrazná a dobrá vůně.. při delším poválení na jazyku pěkně vysychá.. po polknutí zaperlí a rozhřeje a má vcelku výrazný finish.. moc dobrá

Autor: Nethar
Aroma: taková zvláštní "vůně venkova", vybavil se mi dvorek u babičky, marně vzpomínám, jestli jsem se s podobným výrazem už u nějaké whisky setkal. Na první dojem, když ke sklence po přestávce přivoním, mi to příjemně nevoní. Postupně ale odrhnuje své závoje a ukazuje, že v sobě skrývá více; višně v čokoládě, sladké kandované ovoce, sušený banán a vanilka
Chuť: zase nečekaná, je totiž kouřová, dále gumovitá, sladká
Dozvuk: dozvuk umělé hmoty (ale nevadí mi), vlašské ořechy v medu
Shrnutí: hezký a vyvážený kousek, ve všech charakteristikách bohatý a hluboký, bohužel základní vůně mi nesedí.

Autor: joy
WB
Aroma: sherry, sušené ovoce, skořice a trocha kůže
Chuť: sladkost přecházející do lehké grepové hořkosti, skořice, vinná suchost, jemný kouř a slanost
Dozvuk: sladce slaný, skořicově kořeněný, hřejivý a středně dlouhý až dlouhý
Shrnutí: Dle poznámek to byla fajnová whisky. Poslední dobou u mě soutěží z nenakouřených 2 značky. Glendronach a Benriach. Nedovedu si vybrat vítěze.

Autor: zyki
Aroma: skořice, hruška, jablko, náznak lakovaného dřeva
Chuť: bohatá, více jablka, náznak nakyslosti přecházející v mírné perlení, koření, vše provázáno sladkostí
Dozvuk: ovoce, koření, kakao
Shrnutí: další skvělý BenRiach, kouř ani domácí zvířátka jsem tam nenašel

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.