ZPĚTRecenze:

Láhev: Longmorn 23 1988 First Cask
Autor: josé
WB
Aroma: medová sladkost, sherry, jablečné křížaly, suché dřevo, seno. vanilka. (b.2/3)
Chuť: ostřejší (určitě bude sudovka). zvláštní trpkost, nasládlá vínová ovocnost a citrusová nakyslost. dřevo, větrovost. (b.2+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. citrusová marmeláda. karamel. blůmy. dlouhý. hřejivý. (b.1+/2)
Shrnutí: už sytá barva ukazuje na zrání v sudech po sherry, minimálně finish. sherry ale není přehulené. s trochou vody se zakulatila a vylepšila. (b.0/1)

Láhev: Longmorn 23 1988 First Cask
Autor: xenopus
WB
Aroma: Kulaté, vyhlazené, lehčí, spíš ovocné, lehce alkoholové, ale i přes to se k tomu krásně čichá. Pomeranče, červená jablka, lakované dřevo. Lehce větrovosti, dřeva, rozpouštědel a kůže. Špetka fenyklových semínek.
Chuť: Silná, výrazná, olejnatá, hladivá, na jazyku už citelně štiplavá. Projevuje se tu vážnost sladového destilátu a výraznější vliv dřeva, ale bez hořkosti. Lehká kořenitost muškátů a nečekaně i citronová svěžest.
Dozvuk: V chutích spíš kratší, zůstává spíš jen brnění dřeva. Meruňkové pecky, med, máta, lehounce starší sud a cukr. Připomněl mi arabský té con hierbabuena.
Shrnutí: Příjemná chameleónská whisky. S ní, vodou a kapátkem by se člověk hodně dlouho zabavil. Ale i jen tak na pití je výborná.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.