ZPĚTRecenze:

Láhev: Dalmore Luceo
Autor: josé
WB
Aroma: sušší. lehce ovocné - drops zahradní směs. ořechy, čokoláda. kůže. dřevo do AO, banán. bohužel méně výrazné. (b.1+/3)
Chuť: i v chuti převládají ořechy a jejich lehké svíravější trnutí. čokoláda s kapkou sherry. polosladká, sladová. vanilka. mátová čokoláda, trochu bitter, pelyněk. (b.2+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. větrový, hodně čokoládový. mandarinka. tabák. (b.1/2)
Shrnutí: slepý trojboj z něhož se vyklubala 3x Dalmore. všechny ovlivněny sherry. jsou si podobné a zaujaly tak nějak stejně. záleží, co má kdo rád: Valour (sušší, sherry, dřevo), Luceo (ořechová, polosladká s čokoládovým dojezdem) a Dominium (sladší, ovocně kořenitá). (b.0/1)

Láhev: Dalmore Luceo
Autor: lalos
WB
Aroma: Tabák, sherry, dub, fíky, lískové oříšky, vanilka
Chuť: Sladká, ale dost vodová. 40% jí nesluší. Hřeje jen lehounce. Převládá sherry, sušené ovoce, z něho převážně meruňky. Nějaké to koření.

Pekanové ořechy a meruňková marmeláda – sladký pletenec z Lidlu
Dozvuk: Poměrně krátký, sladký, rozinkový, skořicový
Shrnutí: Lehce pitelná, slaďounká whisky. Ale jinak nic. Nezaujala mě, s kterýmkoliv Glendronachem je větší sranda.

Láhev: Dalmore Luceo
Autor: xenopus
WB
Aroma: Není kdovíjak intenzivní, těžší ovocnost s probleskující svěží dřevitostí (až jehličnatostí). Postupem času zbývá dřevitost. Nasládlé dřevo, ořechové slupky, rumové pralinky, ovčí předložka.
Chuť: Docela hladká, neustále sládnoucí. Zpočátku dřevitá, pak se rozvíjí ovocné a ořechové tóny. Arašídy v tmavé čokoládě.
Dozvuk: Příjemný, sherry (připomnělo mi palo cortado - nic moc ovocného, lehounce florovité zatuchlosti), zpočátku sladký, postupně ořechově hořkne, nakonec zbyla fíková semínka a nějaká divná olejnatost (motorový olej).
Shrnutí: Velmi dobrá, ale tak nějak nic moc neříkající whisky.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.