ZPĚT

Recenze:

Láhev: Zur Schwane Fränkischer Single Malt Whisky Limited Edition No. VIII
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vanilka, citrónová kůra, obilnost, piliny, müsli. Jemné, lehké aroma, a to i přes sudovou sílu.
Chuť: Nádech slivovice (není divu, však tady mají v nabídce především ovocné pálenky, mimo jiné i slivovici). Krom ní ostrost alkoholu, čerstvé dřevo, po delším poválení po jazyku nasládlost a krémová dřevitost.
Shrnutí: Zajímavá sudovka, která zaujala více chutí.
Body: 83

Autor: josé
WB
Aroma: ovocnost špendlíků, citrusů, kyselejšího rázu. káva, suchost. něco zvláštního - kočičí kožich.

s vodou více sladké, květinová vůně. (b.1/3)
Chuť: ostřejší a výrazně suchá. suché dřevo, nahořklé, pikantní, rozhodně víc %, síra.

s vodou pitelnější. síra a suchost přesto zůstane. lehká, ovocná - špendlíky, pecky. (b.1+/4)
Dozvuk: krátký, nevýrazný. čokoláda, ozvěna chuti. (b.0+/2)
Shrnutí: tipuju sudovku, tak 54%, sudy EO. pitelné, s vodou o chlup lepší. ale žádná hitparáda. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Výrazně lihové, tenké. Vanilková sladkost, trocha bobulového ovoce (jeřabiny), lanolin. Cosi nepříjemného mě tam dráždí, asi ta ovčí kožka. Křičí o vodu - s ní je ovocnější, ale to je tak všechno. Celkově se s vodou ztrácí (a to jsem rozkapával postupně a opatrně).
Chuť: Ne moc uhlazená, vytahuje sliny z pusy a zanechává struhadlovitý dojem na jazyku - mám dojem, že jsem dnes s degustacemi skončil. Dost dřeva. S vodou se zvýrazní opět ovocnost, nyní do zlaté slivovice.
Dozvuk: Krátký, dřevitý, nijaký.
Shrnutí: Je to takové nějaké sprostě rumové a celkově nijaké. V rámci AK 2017 tipuju (a protože jsem zatím jen v cca polovině, tak i doufám - že se zatímní rozložení kvalit na křivce zachová), že u mě skončí někde kolem 20. místa.

- No tak ano, nakonec v celkovém pořadí krásné 21. místo...

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.