ZPĚT



Recenze:

Láhev: The Balvenie 12 yo Signature
Autor: Anonymous
Aroma: slabě kořeněná rumové aroma - ne nijak silné, meruňka, lehká medovost, svěžest rozkvetlé louky, zázvor v pozadí

příjemná vůně, která vůbec ničím nepřekvapí. Aroma mohlo být určitě silnější a jak psal Hunter tak vůně je i pro mě neméně důležitou součástí degustace a tady půjde nějaký bodík dolů
Chuť: jemná, vínová, štavnatá, medová sladkost, obilné tóny, kořeněná, jakmile necháte whisky dojít na konec jazyka ta potvora vás odmění dřevitou hořkostí - brrr

Jsem přesvědčenej, že tady by Nethar mlátil hlavou o roh stolu :angry-banghead:
Dozvuk: střední, sušší, dub, trocha vanilkové sladkosti a trochu tam zůstává ta hořkost - škoda
Shrnutí: Whisky, která se celkem dobře čichá se už bohužel tak dobře nepije a v dozvuku má taky svoje mouchy. Převládají pocity zklamání.

Osobně si myslím, že by whisce prospěl vyšší obsah alkoholu- alespoň 43, ideálně 46%. Po recenzi na double wood jsem se na tuhle těšil. Za mě tuhle whisky doporučit nemohu. Jistá kvalita tam je, ale kazí ji již zmíněná hořkost, která je už i na mě velká a navíc se objevuje i v dozvuku. V záchvatu zoufalství jsem přidal i vodu což mělo za následek mírné zhoršení na nose, ale mírné zlepšení v chuti. Dokonce jsem se snažil oprostit od faktu, že tahle věc mi opravdu nechutnala, a posoudit ji objektivně. Nicméně nevím který batch to byl a je dost možné, že se jiné hodně od sebe liší.
Body: 79

Láhev: The Balvenie 12 yo Signature
Autor: Radek
Aroma: cukr, kandované ovoce a fermež
Chuť: cukr a med.... zcela postrádám ovoce, na závěr něco jako hašlerky
Dozvuk: středně dlouhý, hřejivý
Shrnutí: Na Balvenie mi přišla až moc ostrá. Jestli to má být náhrada za [i]Founders reserve[/i], tak je to dle mě krok zpět.
Body: 83

Láhev: The Balvenie 12 yo Signature
Autor: sandrider
Aroma: slabší, opravdu meruňky, trochu medu
Chuť: nasládlá, opět slabší
Dozvuk: střední, přechází do hořkosti, ale tak nějak příjemné, nevím jaký batch jsem měl, určitě bych to

neviděl tak špatně jako Shargard
Shrnutí: celkově zajímavá whisky, pár procent navíc by jí určitě prospělo.

Láhev: The Balvenie 12 yo Signature
Autor: Žiži
Aroma: ovoce, medové tóny, slad, trocha koření
Chuť: sladké ovocné a medové tóny, hebká, sladová, koření, dub
Dozvuk: středně dlouhý, více kořeněný, suchý s ovocnými tóny
Shrnutí: mě tahle Balvenie docela šmakovala, akorát bych uvítal kdyby měla alespoň 43%.
Body: 84

Láhev: The Balvenie 12 yo Signature
Autor: Žiži
WB
Aroma: kandované ovoce, pomeranče, grapefruity, čokoláda, lehce dub, slad a snad i trocha medu, mírně sladká
Chuť: ovocná (hlavně pomeranče a grapefruity), tmavá čokoláda, trocha dubu, slad, mírně sladká
Dozvuk: středně dlouhý, ovove (citrusy), tmavá čokoláda, karamel
Shrnutí: příjemná směs citrusového ovoce a čokolády, první "várka" byla více medová a kořeněná, tahle zase víc ovocná + čokoláda k tomu, přidáním 2 kapek vody do cca 20 ml se mírně zvýrazní čokoláda, whisky je sladší, objeví se trocha koření v chuti a závěru, dalším ředěním se trochu víc zvýrazní koření, ale už to není ono
Body: 85


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.