ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ardmore 6 yo 2011 ANHA
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je něco mezi ořechovkou a sherry. Čokoláda, sherry, borová větrovost a ořechy.
Chuť: Perfektní sherry výluh ze sudu. Sladká, větrová a brutálně sheřená whisky. Temně ovocná, s lesním medem, dotekem jehličnanů a smůlou.
Shrnutí: Mé druhé setkání s tímto nezávislým bottlerem z Německa a už vím, že budeme kamarádi...
Body: 90

Autor: josé
WB
Aroma: jemné. sladké sherry, oříšky, hebký dotyk kouře. trocha dřeva, kartonu a hlíny. (b.2+/3)
Chuť: nástup sherry a sladkosti. hned potom se překlápí do pikantnosti a žiletkové ostrosti alkoholu a citrusů, kyselý rybíz a angrešt. sladký kouř. po chvíli se slinami hutná, olejová konzistence, jako bych žvýkal vanilkový pudink přelitý rybízovou šťávou. seno. (b.3/4)
Dozvuk: sladký, stále zázvorově pálivý, čokoláda, káva, karamel. sladký kouř. po dlouhé době spálená guma. (b.2/2)
Shrnutí: dominantní vliv sherry, řízná pikantnost, sladkost a nevtíravý nepřehulený kouř. mňamka, hodně mi sedla. tmavá barva. ředit jsem nezkoušel. vzorek z Whiskyherbst. flaška by stála za hřích. (b.0+/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Zpočátku příjemné sladké s citelnou rašelinovou stopou, posléze rašelina vyprchává do plastovosti než do kouřovosti. Těžší sherry tóny, ředidlo (časem zmizí), zmoklá rašelina, ořechy, lehounce nakyslosti.
Chuť: Hladivá, výrazná, jazyk štípající. Zralé ovoce (rybíz, ostružiny), středně kouřící rašelina bez těžkých asfaltových tónů, čokoláda. Bohatá, vyvážená. To mi fakt chutná.
Dozvuk: V zásadě rašelinný, pěkně se ale prostřídává s ovocností. Přetrvává spíš suchý kouř a tříslovatost dřeva.
Shrnutí: Velmi povedená whisky, na jazyku hodně výrazná. Na objektivnější hodnocení bych potřeboval větší vzorek, na běžné pití bych užil celý karton... A pak by došlo na srovnání s Lagavulinem 16 a očekávám, že by Lagavulin prohrál (možná zásluha nižších % a přílišné kulatosti dané relativním stářím).

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.