ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glen Els Triple Port 2017
Autor: Hunter
WB
Aroma: První přičichnutí...a jsem unešen. Tohle je naprosto luxusní vliv sudů po portském. Konkrétně jde o sudy Ruby Port Hogsheads, Tawny Port Hogsheads a Ruby Port Firkins. Tak krásnou a zároveň silnou vůni portského jsem ještě u žádné whisky nezažil. Sladké koření, mléčná čokoláda, rozinky, ovíněná nakyslost, dotek červeného vína, belgické pralinky, mléčné karamelky, skořice, hřebíček. Je toho spousta, aroma je excelentní. Skoro se bojím napít, aby se něco nepokazilo.
Chuť: Ne, nepřišel sešup, tahle whisky chutná tak, jako voní, což je prostě bomba. Asi se tedy budu opakovat, ale shrnu jen své zápisky. Silný vliv ovíněné kořenitosti, mléčná čokoláda, rozinky, pralinky, mléčné karamelky. Jedna drobná výtka snad, slabinou je celkem krátká dochuť. To je snad jediná drobná piha na kráse.
Shrnutí: Tohle je pro mě senzace, něco takového jsem vůbec nečekal. Ještě bych tak nějak shrnul jak vůni, tak chuť, že mi tato špičková whisky svým celkovým projevem připomíná rum, po paměti bych řekl, že Dos Maderas 5+5. Myslím, že příznivce rumů by tedy taky měla zaujmout.
Body: 94

Autor: josé
WB
Aroma: sladké, sherry vínovost, kůže, kokos, vanilka, rumové perníčky, kávové. hutné, výrazné, moc povedené. (b.3/3)
Chuť: nasládlá s lehce drhnoucím sherry. perníčky. pak sládne k čokoládě a marmeládě. hrozinky, karamelizovaná jabka a pomeranče, rybíz a projevuje se dřevo. (b.3+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. sladký po ovoci, koření a decentní dřevo. (b.1/2)
Shrnutí: tipuju víc %. tmavá barva, červené odlesky, to bude možná portské než sherry. každopádně pořádný výluh. moc dobré, nečekané překvapení. všichni majitelé kalendáře si už dávno pořídili zbylé lahve, takže já si ji už nekoupím. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Výrazně vínové, sladké, alkoholem lehce štiplavé. Bohaté. Ovoce, čokoláda, marcipán, po čase vyprchává ovocnost a obnažuje se dřevo. Tak ne, ovoce se zase vrací, tentokrát spíš sušené (rozinky, fíky). Bomba. Z prázdné skleničky jsou cítit čokoláda, rozinky a sušené švestky.
Chuť: Hladká, velice příjemná, vůbec není alkoholová (na lehce vyšší %). Mléčné ořechy, špetka zázvorové pikantnosti, zbytek viz vůně plus si k tomu přimyslete spoustu dalších příjemných věcí.
Dozvuk: Delší, nasládlý, kořenitý. Ořechová medovina, víno.
Shrnutí: Naprostá komplexní bomba a překvapení. Asi jako svého času Amrut Spectrum, avšak tadyta kráska si udržela vysoký standard i v chuti. Portské bych tedy netipoval, spíš sherry. Škoda, že nemá k šedesáti procentům, to bych byl zřejmě zcela unešen.

Poznámka k sudům: v brožuře píšou Ruby Port Hogsheads (230 l), Tawny Port Hogsheads (230 l) a Ruby Port Firkins (50 l).

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.