ZPĚTRecenze:

Láhev: Dolleruper Whisky Typ Y
Autor: Hunter
Aroma: Vůně se dost podobá GlenDronachu 14 yo sauternes, ale je víc sladká. Přezrálé bílé hrozny, rozinky, přezrálý angrešt, sladovost, sláma, sladké dezertní víno.
Chuť: V chuti, jinak dobře vyladěné s vůní, není až tak moc sladká. Krémová, jemně dřevitá chuť, s vlivem dezertního vína, je na jazyku olejnatá, trošku nakyslá, ale najdeme i med.
Shrnutí: Pouze tříletá, ale kvalitou zdatně konkuruje starším skotským kouskům, viz třeba zmíněný GlenDronach. Velmi slušný výkon. Chutná mi.
Body: 86

Láhev: Dolleruper Whisky Typ Y
Autor: josé
Aroma: hodně čistého i lakovaného dřeva. zvláštní nasládlá ovocnost. opálenost, vanilka. těžší kořenitost - skořice, meruňková jádra, jehličí. (b.1+/3)
Chuť: sladší, karamel, sušené švestky, hladké nehořké dřevo, větrové, grapové pecičky, myslivec. (b.2/4)
Dozvuk: sladký. máslový karamel, hodně sušené ovoce, lehce dřevo. sušená citronová kůra, vanilka a opět myslivec. (b.1/2)
Shrnutí: celkově nasládlá, zvláštně ovocná whisky. sudy svou práci odvedly, ale není přehnaně dřevitá ani hořká. jistě mladší, ale fajn. (b.0+/1)

Láhev: Dolleruper Whisky Typ Y
Autor: xenopus
Aroma: Příjemné, svěží, ovocně sladké. Špendlíky, trocha větrovosti, antikvární dřevo, trocha žvýkačky, voňavoučké seno, bílá čokoláda, po čase anýz. No, pěkné.
Chuť: Plná, šťavnatá, v intencích nosu, jen živější. Znatelný vliv dřeva, marshmallows, jahody, proslazené sušené ovoce, peckovice.
Dozvuk: Středně dlouhý, vyznívá vyváženě mezi kořenitostí a cukrovou nasládlostí. Opět nejvíc dřeva, postupně čím dál víc laku.
Shrnutí: Tenhle styl mě baví; ne přehnaně sladké, v chuti spíš mladší, kořenitě dřevité a ovocné zároveň s lehkými rostlinnými tóny.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.