ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dotzauer Rye Whisky
Autor: Hunter
WB
Aroma: Sladké aroma, hned mi připomnělo "Gold Cock style", takže tu máme švestičky, ale jsou sladší a jemnější, než od Jelínka. Trochu parfémové aroma, slad, vanilka, cereálie, ale je tu i ovocná nakyslost, mirabelky, špendlíky.
Chuť: Na jazyku velmi hravá, zajímavý mix chutí. Napřed sladová, pak kořenitá, zesládne, sladké koření, dřevíčko, až do peckovin, ovocných pecek (pecky z meruněk), mandlová hořčinka v dochuti, ale je kořenitá a ne vyloženě hořká. Asi i trocha slivovice v úplném závěru.
Shrnutí: Čekal jsem rye na US způsob, ale je to úplně něco jiného. Zdá se, že když někdo dělá ovocné destiláty a k tomu přidá i whisky, tak ta pak mívá slivovicový nádech. Je to už několikátá palírna, kde se ten vliv projevuje.
Body: 86

Autor: josé
WB
Aroma: silné, nasládlé. trochu do slivovice a grappy. dřevité, muskatnuss, strouhané okurky. oplatky. (b.1+/3)
Chuť: odpovídá vůni. pikantní dřevo, nasládlé po hrozinkách a švestkách. med. koření - tymián. (b.1+/4)
Dozvuk: sladký, medový, jemný. blůmy, tmavá čokoláda, zemitost. (b.1/2)
Shrnutí: medově sladká whisky s peckovitým ovocem ala Gold Cock - asi vypálené EO sudy. chutné. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Planá trnka od Jelínka. Obilí, hodně dřeva, objevují se i ovocné tóny (hniličkovaté, rakytník). Překvapivě sladké.
Chuť: Hladká, výrazná, docela bohatá, sladká. Hodně obilí, skoro pivní nahořklost, pecky ze švestkových křížal.
Dozvuk: Výrazně ovocný, poměrně dlouhý. Meruňkovice, žvýkačka Pedro.
Shrnutí: Jo, tohle by šlo. Neortodoxní žitná určená především na pití. Ve vůni mi moc nesedla, ale na jazyku udělala parády dost. Chtěl bych to v neředěné verzi!

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.