ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dalmore 15 yo
Autor: Botana
Aroma: Těžká vůně - karamel, hrozinky, poctivé kakao, hořká čokoláda na vaření, vanilka a také nějaké to ovoce či spíše citrusy.
Chuť: Karamel, smetanové bonbóny, toffifee, sladká smetana, pařížská šlehačka.
Dozvuk: Kratší, sladký, pařížský dort se šlehačkou.
Shrnutí: Zajímavý kousek, mám raději více ovocné whisky, ale někdy si rád zahřeším a pařížský dortík patří mezi mé oblíbené. Díky Jerry za vzorek!

Autor: Marconi
Aroma: výrazné citrusy, hlavně mandarinky, rozinky a na pozadí čokoláda
Chuť: opět hlavně citrusy, koření, já tam cítil maminčin ořechový dort, což mi prostě musíte věřit, protože ho těžko ochutnáte :)
Dozvuk: sladký, mandarinky, vanilka
Shrnutí: Jedná se o velmi příjemnou whisky s výraznou citrusovou vůní i chutí. Vše je vyvážené a rozhodně bych se nebál ji nabídnout i začátečníkovi jako typický vzorek single malt a určitě bych ho neodradil.
Body: 85

Autor: Nethar
WB
Aroma: Vanilka, polosuché sherry, čokoláda, perníčky, máslová, skvělá, zábavná.
Chuť: Exotické dřevo, hladivá, mírně nasládlá, kořenitá.
Dozvuk: Středně dlouhý, exoticky kořenitý, kandované ovoce, kakao, dřevo.
Shrnutí: Už na začátku byla fajn, ale postupně jsem si ji víc a víc zamilovával, moc příjemné pití.

Kdysi na HK degu nebyla špatná, ale ani moc nezaujala. Nyní zvažuji do budoucna další láhev.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Trochu zatuchlosti kterou pronikají alkoholické výpary s mírnýmy závany čerstvě sklizených pomerančů.
Chuť: Těžce čokoládová.... horké višně v neslazené (sic!) čokoládě.
Dozvuk: Čokoládový, kakaový. Zcela postrádám jakýkoli náznak sladkosti. Úplně stejný dozvuk má práškové kakao... račte zkusit.
Body: 82

Autor: josé
WB
Aroma: čerstvé vlašské ořechy. sladkokyselé, nahnilá jablka, sherry. starý sud. zvláštní umělost, ale příjemná. lakovaná skříň. líbí se mi (b.2/3)
Chuť: dřevitá. potom sladká, karamelová. kandované ovoce, sherry. hutná, přechází do ořechové hořkosti. intenzivní, žvýkavá (b.2/4)
Dozvuk: dřevitý, ořechový. pomeranče. kořenitý, možná pendrek? (b.2/2)
Shrnutí: krásná tmavá barva. celkově mě hodně zaujala. uvažuji o celé lahvi. (b.1/1)
Body: 7

Autor: salam15
Aroma: Karamel, sherry, dřevo
Chuť: Opět karamel, jinak chuť velmi jemná a postupně se rozvíjející, celkově však nezaujala
Dozvuk: Střední, nikterak zajímavý
Shrnutí: Ochutnáno na 1. HK degustaci. Skončil s přehledem na posledním pátém místě. V poznámkách mám poznamenáno příjemné, průměrné pití. A přesně takový tenhle Dalmore je.

Autor: salam15
Aroma: Sherry je ve vůni krásně znát, k tomu se přidávají citrusy troch na styl Bowmore Surf.
Chuť: Tady mi hodně připomněla Glenfarclas 12 yo, ale je o poznání sladší, jinak má podobnou charakteristiku, a to včetně toho, jak se její chuť pěkně rozvíjí.
Dozvuk: Střední
Shrnutí: V přímém srovnání s BenRiachem byla o poznání jemnější. Celkově mi chutnala o moc víc než na 1. HK degustaci, asi se na ní přeci jenom ta žitná dost podepsala :-). Koukám se, že v minulé recenzi jsem psal, že tam je ve vůni i v chuti karamel, ale tentokrát jsem ho tam necítil - holt hodnocení whisky na základě jednoho vzorku skutečně nejspíš není to pravé - maximálně si tak uděláte představu, jestli jste si toho ochotni koupit lahev nebo ne. Snad tato recenze napraví Jerryho negativní dojem, který měl z mého náhledu na tuto lahev...

Autor: sandrider
Aroma: sladce ovocná, pomeranče a broskve
Chuť: ovocná, opět pomeranč a trocha zázvoru
Dozvuk: dřevitější konec, kávová
Shrnutí: solidní whisky, za vzorek díky Jerrymu.

Autor: Žiži
WB
Aroma: ovocné tóny, hlavně pomeranče a grapefruity (čerstvé i sušené), karamel, rozinky, čokoládové bonbony, sladká, po chvíli sirupovitá
Chuť: ovocná - opět pomeranče a grapefruity, pomerančová kůra, koření, čokoláda a karamel, hořkoslaká chuť, "šťavnatá"
Dozvuk: kratší až středně dlouhý, po sušeném ovoci (pomeranče), ořechově suchý (vlašské ořechy)
Shrnutí: v této whisky převládá směs citrusových plodů s hořkosladkým karamelem, čekal jsem od ní víc, ale nakonec mi zachutnala a klidně bych si ji pořídil znovu, neředit!
Body: 83

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.