ZPĚT

Recenze:

Láhev: Feller Augustus - Corado Port Cask
Autor: josé
WB
Aroma: lehčí, lihové, větrové, šmrncnuté spálenými hrozinkami. karamel, kyselejší jablka, zelené švestky. (b.0+/3)
Chuť: řidší. sladší mírně pikantní dřevo. švestky. o fous se mi líbí víc než čistý SG. (b.1+/4)
Dozvuk: švestky, dřevo, hořké kakao. lihový. sušené meruňky. (b.0+/2)
Shrnutí: nic světoborného. vypít se to dá. (b.0/1)

Autor: tornado
Aroma: Lehké, není moc výrazné. Červené ovoce, jablka, jahody, nepatrně dřevo. Zblízka se přidá kapka medu, závoj ovíněnosti a travnatost. Po odstání se travnatost ztratí.
Chuť: Lehká. Slad, ovoce (hlavně jablka), růžové víno, jahody, maliny, brusinkový likér a kapka medu.
Dozvuk: Zvýrazní se ovoce.
Shrnutí: Lehká, nenáročná, bezproblémově pitelná. Na letní večery by mohla být OK, po lahvi netoužím.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Nepříjemné, umělé, lihové, štiplavé, no fuj. Plastovost, cukrovatost, divná navoněnost. Vzdáleně mi připomněl modrý flakón Haig Club. Po čase plasty zmizí a dá se k tomu i čichat - a nakonec docela dobrý.
Chuť: Hlaďounká, lehce štiplavě kořenitá, v porovnání se základní verzí serióznější. Zubní pasta Perlička.
Dozvuk: Krátký, lehce dřevitý. Nic moc, mandle.
Shrnutí: Naprosto bezproblémové pití.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Mladé, lihové, ostré, tenké, moc mi nevoní. Lehce ovocně nasládlé a silně dřevité. Bonbóny jahůdky, hruška.
Chuť: Hladká, tenčí, štiplavě dřevitá, poněkud plochá, taková nějaká ochucená vodka. Vyloženě nic mi na ní ale nevadí. Brusinky, meruňková jádra.
Dozvuk: Dřevo lehce svrbí na jazyku, decentní ovocná sladkost (jahody, brusinky).
Shrnutí: Přemýšlím, zda jsem kdy viděl tolik růžovou whisky. Nevím, zda sedí WB odkaz, nejspíš to nebyl Los 1001, ale aspoň předpokládám, že to odlívali z půllitrové lahve spíš než z té 5cl a jinou velkou tam nemajijou...

Dalo docela práci nekoukat se na dřívější recenzi (pamatuji si bezpečně, že už jsem ji měl), ale v zájmu vědy... No a jak tak si zpětně porovnávám poznámky, aniž bych se/je chtěl nějak přeceňovat, to, že jsem si tentokrát všiml výrazné růžové barvy, by mohlo poukazovat na výraznější vliv portského, tedy větší ovocnost, tedy zajímavější paletu chutí a lepší pitelnost. Chemickou jahodu mám tehdy i tentokrát. Takže asi jakože budiž.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.