ZPĚTRecenze:

Láhev: Feller Valerie - Sherry Cask
Autor: josé
WB
Aroma: zvláštní bonbónová pouťově umělá cukernatá sladkost. guma, pvc - nové linoleum. saponát. silně se prosazuje dřevo. vanilka, trochu lakované, vínové. aroma je výrazné, ale disharmonické - jednotlivé složky se mezi sebou přetlačují.

klíčová slova: divná sladkost, PVC. (b.1/3)
Chuť: ta divná ovocnost - perlivá, červená, natrpklá je i v chuti. jahody. dále dřevo, chilli koření, pálivé. kokos.

klíčová slova: divná ovocnost, chilli, dřevo. (b.1+/4)
Dozvuk: čokoládový. višně v čokoládě. vínově nakyslý, pak sladký, vanilka a výrazný kokos. chilli, pepř, hřeje. větrový. (b.1+/2)
Shrnutí: extra pikantní v chuti a dozvuku. mé pořadí testovaných SM je amarone, madeira, sherry. jednotlivé finishe se ve výrazu podepsaly, rozdíly tu jsou, ale jen zlehka. výrazné dřevo kraluje. (b.0/1)

Láhev: Feller Valerie - Sherry Cask
Autor: xenopus
WB
Aroma: Docela jednoduché, především ovocné, nejméně dřevité. Ale v zásadě příjemné, vybízí k napití. Hladká sladovost, kompotované hrušky, lívancové těsto, cukr. Docela mě baví.
Chuť: Příjemná, středně intenzivní, poměrně olejnatá. Hladivá sladovost, trocha ovocnosti, skořicový cukr.
Dozvuk: Příjemný, bez hořkosti. Decentní dřevěnost bez koženosti, švestky, švestkový kompot, švestkové pecky, slivovice a tak vůbec švestky.
Shrnutí: Podle vůně bych čekal spíš sušší sherry, dojem z chuti a dozvuku mi tuto představu naboural. Ten dozvuk je na whisky hodně originální, na Německou produkci dost netradiční (potlačená lakovost a koženost).


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.