ZPĚT

Recenze:

Láhev: Scapa Skiren
Autor: J.K.Ch
Aroma: Jemně kouřová, plná medu a vanilky, tropické ovoce a dřevitost
Chuť: Medově sladká uhlazená a docela komplexní. Ovocná se stopami kouře a hřebíčkem.
Dozvuk: Dozvuk je docela krátký, jemné stopy hřebíčku lehká dřevitost a jemná medová ovocnost.
Shrnutí: Slušná whisky, ale 16-ka je určitě lepší kousek. Navíc cena není příliš přátelská.
Body: 78

Autor: josé
WB
Aroma: dřevo, sladkost cukroví - linecké sušenky, vanilka, kapka ovocnosti - jablka, meruňky. hebké. pryskyřice, bílá čokoláda. (b.1+/3)
Chuť: sladká, jemná, hladivá. slad, trochu nahořklé ořechy a dřevo. (b.2/4)
Dozvuk: sušenkově sladký. ořechy, stopa ovocnosti, zaprášený, lehce lékořice. (b.1/2)
Shrnutí: jemná, velmi hladivá, jednoduše pitelná whisky. mírnou hořkostí mi to kazí. slepý dvojtest tentokrát z palírny Scapa. lehce nakouřená Glansa těsně předstihla Skiren. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Hej, kdo mi nalil Gold Cocka do Glencairnu? Vařené ovoce, meruňky, med, máslo, ovocná pálenka.
Chuť: Opět typově podobné GC. Sladká, ovocná, sladová. Švestky, meruňky, povidla, domácí likér z černého rybízu. Anýz, hřebíček.
Dozvuk: Středně dlouhý, hřejivý a ovocný. Opět vařené ovoce s hřebíčkem. Na úplný závěr slad.
Shrnutí: Čekal jsem Highland Park a dostal jsem Gold Cock. Dvě prakticky sousedící palírny a zcela odlišné whisky. Je ale fakt, že použitými sudy nebo Lomond still destilačními kotli má asi Scapa fakt blíž k Vizovicím než k HP. Každopádně jsem byl hodně překvapený a musím říct, že příjemně. Hodně netypická skotská, doporučuju.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.