ZPĚTRecenze:

Láhev: Božkov Republica Exclusive
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je větrově sladká, bonbónově ulepená, medová (lesní med). Dále je tu skořice, Bari mandle, kakao. Vůně má trochu průmyslový, lehce umělý nádech, ale není to nic, co by výrazně pokazilo celkový slušný dojem.
Chuť: Na jazyku docela olejnatý, taky je dost sladký, ale sladkost postupně přechází do jemné kořenitosti, vanilky. Chuťově celkem jednoduché, žádná velká vrstevnatost a komplikovanost, ale za ty peníze asi těžko chtít víc.
Shrnutí: Poprvé jsem ochutnal u kamaráda, v prvním dojmu byla Republica docela efektní a zapůsobila, u celé lahve a bližšího zkoumání se postupně ukazují i slabiny. Celkově ale hodnotím jako dobrý počin od Božkova.
Body: 83

Láhev: Božkov Republica Exclusive
Autor: Kobalt
Aroma: Měkká, jemná, příjemná. Ananas (Plantation Barbados reserve).
Chuť: Sušený ananas, suché kakao, pichlavý, stopy hořkosti, hořký karamel.
Dozvuk: Sladký, kakao a čokoláda, sušené ovoce, papája, ananas, hořký karamel.
Shrnutí: Pohodový rum, dobře pitelný, příjemný, nic nepřekáží. Pro běžné popíjení by to mohl být kandidát na špici.

Láhev: Božkov Republica Exclusive
Autor: Walter
Aroma: Jednodušší jemná sladkost, nepatrně alkoholová. Převládá připomínka českých rumových pralinek s velkými krystaly bílého cukru uvnitř. K tomu troška kokosu, zavařených třešní, skořice, vanilky a snad i cedrového dřeva.
Chuť: Hebká, zvláště po cukru a exotickém ovoci sladká, doplněná o lékořici, vanilku a nějaké další (ostřejší) koření.
Dozvuk: Delší doznívání chutě, později s náznakem mladého dřeva.
Shrnutí: Rum prostší podoby, ale dobře pitelný. Vezmu-li v potaz cenu, za kterou je aktuálně dostupný – od přibližně 220 Kč, nemám mu moc co vyčíst. Design lahve i etiket se povedl.

Láhev: Božkov Republica Exclusive
Autor: josé
Aroma: rumové, tuzemákové, trochu dřeva AO, plastovost. citrusové tóny, mandle, karton. (b.1/3)
Chuť: sladkost 2/3, sladká řidší šťávička, svařákové koření (skořice, hřebíček, vanilka), dřevo, ovocnost, med, plast. (b.1+/4)
Dozvuk: sladký, náznak dřeva, výrazně třešňový kompot, kandovaná pomerančová kůra, karamelová spálenost, pralinky, větrový, pendrek. (b.1/2)
Shrnutí: dost sladký (až zbytečně na můj vkus) a tím poživatelnější. bohatost nečekejte, plošší a jemný rum. párkrát jsem ho měl v hospodě, neurazí, proč ne. slušný poměr cena/výkon. (b.0+/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.