ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore 15 yo Golden & Elegant
Autor: Nethar
WB
Aroma: Po Bowmore Dark&Intense je tato vskutku méně intenzivní. Zároveň i té rašeliny tam je menší koncentrace. Kdybych ji měl nějak originálně popsat, napadá mě třeba Golden & Elegant ;-) Trocha vanilky, oříšků a spíš kyselejšího ovoce. Postupně přidává na vanilkové čokoládě.
Chuť: Kořenitá, pomerančová, oříškově kamenitá, dobrý mix mezi dřevitostí a vodičkovitostí ;-)
Dozvuk: Dřevité koření, nasládlost, karamel, oříšky, vanilka. Dlouhý. Kakao.
Shrnutí: Pěkná. V prvním dojmu po desítce mi to přišlo slabé, ale to je právě to, čím se člověk nesmí nechat zmást. Menší intenzita, ale větší rozmanitost. Za mě určitě lepší než desítka D&I. To je Bowmore, jak ho mám rád - nějak extra neohromí, ale jede si v poklidu to svý a jde mu to dobře.

Autor: josé
WB
Aroma: hladké, příjemné. výrazný vliv AO, čisté dřevo. lehce kouřovost, vanilka, banán, karton. kouř je buď vyvětraný nebo to tak má být. zelená petrželka. (b.2/3)
Chuť: trochu pálivá, pikantní. sušší dehtový kouř. náznakem vanilkový pudink. náznakem opět ta petrželka. zelený banán. celkem sladká. (b.3/4)
Dozvuk: spíš než nějak přehulený kouř, spíš bych řekl opálené dřevo. do sladka. hladký AO. (b.1/2)
Shrnutí: pohodová kouřovka s výrazným vlivem AO. pitelné, příjemné. akceptovatelná cena. (b.0+/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Ostřejší, kořenitější, sušší než 10 yo D&I. Lehký a nevýrazný kouř a k tomu kopec vanilkové zmrzliny s kapkou bourbonu.
Chuť: Nasládlá. Více rašeliny než ve vůni. Fialky, oříšky, lehce plast. Trošku nahořklá, sladová až zeleninová (vývar).
Dozvuk: Středně dlouhý, sladový, nějak divně nahořklý jakoby umělohmotný.
Shrnutí: Z trojice 10,15,18 jsem chtěl napsat, že mi chutnala nejméně, ale ona je vlastně hrozně příjemná až na ten dozvuk. Krásný vliv bourbon sudů. Tou zeleninou mi připomíná jakoby lehce začouzený Bruichladdich. Ani jedna z travel exclusives ale není rána vedle.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.