ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore 18 yo Deep & Complex
Autor: Hunter
WB
Aroma: Těžká nasládlá ovocnost, zemitost, lesní větrovost, sušené lesní plody, hlavně brusinky, ale je tu i ovocná kyselkavost, nasládlá hlinitá rašelina a mírná zatuchlost trouchnivějícího dřeva.
Chuť: Na jazyku velmi bohatá, na 43% alkoholu až překvapivě plná. Skvěle ladí s vůní. Rašelina, nasládlost, sametově kožená, těžká ovocnost, čokoláda. Dochuť táhlá, větrová.
Shrnutí: Hodně povedená, bohatá whisky, srovnával jsem na přímo s Bowmore Black Rock a tato 18 yo byla jasně lepší. Díky Cyrovi za velký vzorek.
Body: 88

Autor: Nethar
WB
Aroma: (porovnával jsem postupně travel free Bowmore 10, 15 a 18) Intenzitou silnější než 15. Trochu slabší než 10, ale nemají si nic moc co vyčítat. Taková hutnější, zatuchlá rašelina. Temné tóny kůže, koření, černého lesního ovoce a karamelu. Vanilka. Asi i nějaké to sladší sherry. Každopádně opravdu velmi bohaté (skoro bych řekl Deep & Complex, ale byl by to opakovaný vtip), tudíž hledání různých aromatických odstínů zabaví malé děti na dlouhou dobu. S přibývajícím časem jak plesnivá zatuchlost, tak ovocně kyselá hravost.
Chuť: Hladký, smetanový, nasládlý, zakouřený (kouř, ne taková ta hlína).
Dozvuk: Hlavně rašelina, je v ní zabalené sladké ovoce. Bohatý, dlouhý, zdařilý, možná bych u dozvuku zkombinoval názvy těch whisek a téhle říkal nejradší Deep & Elegant. Po přečtení oficiálních tasting notes musím určitě doplnit kávu.
Shrnutí: Nevím, jestli si nebudu odporovat, ale kdyby mě někdo nutil strávit celý večer s lahví, zvolil bych 15 yo G&E. Ale dát si a dlouze vychutnat jen jednoho panáka, bude to tahle bohatá D&C. Celý večer je to na mě možná až moc hutné... no už jsem to napsal, ale jak dopíjím... asi kecám, osmnáctku sem ;-)

Když se tahle nová travel free řada zjevila, nějak moc mě to nevzrušilo a říkal jsem si, proč to zase mění. Nakonec jsem ochutnal a musím říct, že jsem byl spokojený se všemi třemi, zdařily se moc. Dávám ovšem stranou hodnocení jejich nacenění, to je zase jiný příběh.

Autor: lalos
WB
Aroma: Těžká kůže, zatuchlé sherry, sušené maso. Spíše sušší, příjemná mnohovrstevnatá vůně. Později sušené třešně.
Chuť: Nasládlá, kakaová a tmavou čokoládou. Zatuchlý sklep, lesní ovoce, slušelo by jí 46%.
Dozvuk: Uhlazený, rašelinný, sladký a vcelku dlouhý. Opět tmavá čokoláda a smetana.
Shrnutí: Celá travel exklusive řada je podle mě povedená. Osmnáctka je trošku složitější, dá se v ní vcelku pěkně objevovat. Z celé řady je chuťově asi nejzajímavější, je to vykoupeno ale mírně vyšší cenou.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.