ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dirker Blend-Whisky Schottische Art
Autor: Hunter
WB
Aroma: Zajímavé aroma. Ostře lakové, trochu až parfémové, zároveň nasládlé a do toho se míchá lehká zakouřenost. Trošku ruší nasládlá "plastovost". Ale celkový dojem je i přesto pozitivní.
Chuť: Silná, nasládlá, zakouřená, ale velmi neobvyklým typem kouře. Nasládlý, trochu plastový, pak zase připomněl kouř z táboráku, za tím dřevo a krémová čokoláda.
Shrnutí: Další whisky ochutnaná z německého adventního kalendáře. Nevšední whisky, zvláštní, možná až podivná, ale nakonec se mi vlastně dost líbila a chutnala mi. Jen jsem měl trochu problém s popisem jejích charakteristik. Potěšilo také, že je plněna v síle 45%.
Body: 85

Autor: josé
WB
Aroma: slabé, málo výrazné. nasládlé, kytičkové, mírně kokos. divné dřevo. výraznější skořice. (b.0+/3)
Chuť: nahořklé dřevo. a on to možná bude i kouř. nebo jen opálené sudy. citronová kůra. něco umělého - PE trubka. větrovost, sladký karamel. (b.1+/4)
Dozvuk: sladší. med, dřevo. krátký, větrový. tmavá čokoláda, ozvěna kouře. (b.0+/2)
Shrnutí: divná, nesedí mi. větrová, výrazněji sladká v kombinaci s kouskem kouřovosti. škoda téměř absence vůně. děkuji nechci. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Zajímavé, osobité, nijak zvlášť krásné ovšem. Venkovní nátěr, vodovky, líh, obilí, omamné květiny, jodidovaná sůl.
Chuť: Docela intenzivní, ale plochá. Karamelová, květinovatá (pivoňka), ale pak zaúřaduje mladé dřevo svou mízovatostí.
Dozvuk: Spíš kratší, zvláštně nakyslý a trpký. V zásadě nasládle dřevěný. Kapradí, na konci i jakási naftová stopa.
Shrnutí: Nakuřovaný slad jsem bez nápovědy nepozoroval (i když ta sůl a nafta napovědět mohly). Neskamarádili jsme se, divná umělost od nosu až do dozvku mi vadila.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.