ZPĚT

Recenze:

Láhev: Mount Gay Rum - Eclipse
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je suchá, nevýrazná, s vanilkou a hřebíčkem. Lihová, nevyzrálá, snad ještě zaznamenávám citrusy.
Chuť: Hm...tak blbě nejen voní, ale i chutná. Citrusy, nakyslost, suchost, dřevnatost a seno.
Shrnutí: Ochutnáno při posezení s kamarádem v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Je to takové nijaké, dřevité, hodně slabý zážitek, ale rum to asi připomíná. To v Božkově umějí z náhražek udělat lepší pití.
Body: 72

Láhev: Mount Gay Rum - Eclipse
Autor: Nethar
Aroma: přičichnu k Extra Old... ano, ano, to si pamatuji... přičichnu k Eclipse... nic! Nevýrazný, nijaký. Zkusím to znovu, opět stejný výsledek. Takže musím chvilku počkat a zkusit ho samostatně... vypláchnutý barel od whisky, trochu kyselosti, možná bych se s tím chtěl patlat u whisky a zkoumat, co tam nenajdu, ale tohle je rum... vlastně není... po dalších pár minutách vyměknu a zkouším znovu... už se trochu rozvinul, nebudu se vracet k Extra Old, to by zase všechno vynulovalo - kořenitá násládlost, vlhké seno stylu Auchentoshanu
Chuť: no, to už je jiná. A ve smyslu, že to je to fakt jiné. Skořicové a extrémně medové. Nádherně medové, jak jen luční med může být. Jitrocelový sirup. Och! Možná takový ten med, co jsme dělali z pampelišek. Extra Old byl starý předřevenělý a moc mi právě v ústech nechutnal, ale tohle je zábavné. Opět ne klasický rumové, ale zábavné. Tedy v porovnání s vůní určitě.
Dozvuk: dozvuk - zůstává dochuť jitrocelového sirupu na kašel (ten já miluju), trocha sladkosti, bohužel větší trocha dřevité hořkosti
Shrnutí: zajímavá a netradiční chuť v ústech, která by mi závěrečné hodnocení jindy velmi komplikovala. Brát tu výjimečnost a odchylku od klasických rumů jako pozitivní nebo ne? Nyní to ale tak těžké nemám, protože ta vůně mě zklamala extrémně a stejně to srazí dolů (byl to vzorek, třeba byl špatný, ale jinak to vypadalo klasicky). Zatmění!

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.