ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bären Whisky 1831
Autor: Hunter
Aroma: Příjemně nasládlá vůně. Čerstvé dřevo, vanilka, med, lehké citrusové tóny, slad a cereálie.
Chuť: V jemně nasládlé chuti je cítit čerstvě pořezané dřevo, citrusy, krémový dojem, bohužel ale i hořkost. V dochuti pak hořčinka přebírá otěže a všechny chuťové dojmy mi hořkost zastínila. To je špatné, na to jsem háklivý. Část chuťových dojmů je totiž v pořádku, ale pak se to překulí a je vymalováno.
Shrnutí: Opět whisky ochutnaná z německého adventního kalendáře. Hořkost vše zbytečně kazí.
Body: 80

Autor: josé
Aroma: lehce kyselé a zároveň nasládlé ovoce. nezralá jablka, zelená melounová slupka, citron. zvláštní zatuchlost, newmake. za tím dřevo, ořechy, kvasnice, med. že by finish po bílém víně? (b.1/3)
Chuť: zprvu sladká, více nahořklého dřeva. postupně se rozehřívá. nastupuje mírná nakyslost a natrpklost. grappová zemitost. (b.1/4)
Dozvuk: nejlepší z celého zážitku. hřejivý, dřevo a výrazně hořká čokoláda a hlavně kávová kofila. (b.1+/2)
Shrnutí: krom dozvuku mi úplně nesedla. (b.0/1)

Autor: xenopus
Aroma: Mladé, smradivé, nebrat. Mladé pivo. Aha, po asi čtvrhodině vydýchávání už docela brát. Šalvějový čaj s medem a citrónem, kyselá letní jablka, zapařená kukuřice. Čím dál víc sladké.
Chuť: Hladší, mladší, docela ucházející. Stále nakyslost letních jablek, snad i citrusů, vyvažovaná obilností, postupně ale přebírá otěže hřejivé dřevo.
Dozvuk: Sládnoucí a sládnoucí, jenže pak to všechno naráz skončí a zbyde jen takový brnivě dřevitý dojem na jazyku. Celkově spíš kratší, stále citelně mladá.
Shrnutí: Nos zpočátku hodně odrazoval, ale chtělo to jen čas. Pak se holka docela předvedla. Aroma se měnilo k lepšímu, chuť počala být živější. Těžko říct, zda už na dozvuk nebylo toho vydýchání moc, že tak rázně skončil. No, s dalším vzorkem to zkoumat nehodlám.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.