ZPĚTRecenze:

Láhev: Eifel Whisky Einzelfass Malz & Rauch 6 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Tmavá, silná čokoláda, do toho kouř, borový les, větrovost, to vše i lehce ovíněno, špetka těžké ovíněné nakyslosti.
Chuť: Chuť skvěle ladí s vůní. Jen se k výše uvedeným složkám přidá nasládlost, v dozvuku pak k nakouřenosti a tmavé čokoládě pražené tóny a káva.
Shrnutí: Opět whisky ochutnaná z německého adventního kalendáře. Výrazná a zajímavá peated whisky.
Body: 88

Láhev: Eifel Whisky Einzelfass Malz & Rauch 6 yo
Autor: josé
WB
Aroma: výrazné. sušené sladké ovoce, jablka, hrozinky, ananas, sherry. sušší. kouřovost jen lehká. harmonické, příjemné, suché dřevo, AO. (b.2/3)
Chuť: silná sladkost sušeného ovoce je okamžitě doplněna kouřovostí a pikantním dřevem. jablka, třešně, maliny, hrozinky. to musí být PX sherry. (b.3/4)
Dozvuk: medově sladký, ovoce, trocha hořkosti ze dřeva a větrový kouř. banán. (b.1+/2)
Shrnutí: hodně sladká kouřovka. tipuju PX sudy a 46%. kouř nedominuje. dobře namíchaná kombinace. líbí. to se jim povedlo. (b.0/1)

Láhev: Eifel Whisky Einzelfass Malz & Rauch 6 yo
Autor: xenopus
WB
Aroma: Těžká vínovost, trochu i alkoholové (vyšší %). Zajívé, že chvílemi kouř necítím vůbec a chvílemi je zase dominantní (cigarillo). Moučnaté jablko, troška koženosti a pak hlavně červené bobule z červeného vína. Prázdná lahvička je zajímavá tím, jak je odlišná od skleničky - kůže, tabák a červená jablka
Chuť: Hladká, intenzivní, při polykání správně pekelnicky kouřová. Tady se kouř projeví naplno, ale spíš jako důstojný doplněk všudypřítomné ovocné sladkosti (přídavek tropů - papája).
Dozvuk: Dlouhý, ládnoucí, tříslovitě dubový (o trošku víc než ovocná sladkost dokáže zahladit). Zbývá sladkost lehce zastřená kouřem (začíná být lehce do asfaltova, to už se mi moc nelíbí).
Shrnutí: Něco v tom plavalo, tak snad to nebylo zkažené. Kolik že bodů? Aha, no tak i kdyby bylo, pořád je to jedna z dosud nejlepších ochutnaných z kalendáře 2017.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.