ZPĚT

Recenze:

Láhev: Wild Whisky
Autor: Hunter
WB
Aroma: Nasládlá, medově sladová, do vanilky, müsli, čerstvého dřeva. Za tím je v druhé vlně těžší sladká ovocnost, trochu i peprnost. Na závěr pak závan slivovice.
Chuť: Cereálie, slad, mírně peprnost, piliny, náznak hořkosti, ten se naštěstí rychle vytrácí. Med, krémová dřevitost.
Shrnutí: Opět whisky ochutnaná z německého adventního kalendáře. Jde o takový standard, nic, co by zaujalo, ale rozhodně ani nezarmoutí.
Body: 84

Autor: josé
WB
Aroma: dřevo, lakované, mírně do švestkova. nasládlé, banán, golden, čokoláda, sláma, máslovky. (b.1+/3)
Chuť: odpovídá vůni. dřevo bez nepříjemné hořkosti. sladké až zvláštně přeslazené. med, seno. kořenité. špendlíky, lehká citronová nakyslost. čokoláda. (b.2/4)
Dozvuk: nasládlý. dřevo, medovina, ananas. větrový. (b.1/2)
Shrnutí: mám rád sladší whisky, ale tady už mi to přijde až moc, likérové. zvláštní, ale pitelné. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Výrazná politura, ještě příjemná. Obstwasser, máslo, med.
Chuť: Hladivá, sebejistá. Sladové tělo doplněné pořádnou dávkou ovoce a podpořené pikantní dřevitostí.
Dozvuk: Slušný, středně dlouhý, lehce pálivý (pepř). Hrušky, opět lak.
Shrnutí: Koupil jsem v prosinci 2017 na adventním trhu v Berlíně po předchozí ochutnávce půllitrovku (29 €). To jsem ještě nevěděl, že ji mám už pár týdnů doma jako vzorek v adventním kalendáři. Koupě lahve nelituji.

Líbí se mi, že je na jazyku zpočátku výrazně sladká, ale pak se rozjede ovocnost a i štiplavost. A to je dobře, protože nebýt toho, tak je to takový jednostranný cukrouš.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.