ZPĚTRecenze:

Láhev: Brigantia Single Malt
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hned po přičichnutí jsme si vzpomněl na Glenfarclas 12 yo, kterou mi stylově připomíná. Nasládlá, medově sladová s dotekem sherry (i když sherry sudy tato single maltka patrně nepotkala). Mléčná čokoláda, nasládlá větrovost.
Chuť: Chuť obdobná jako vůně. Škoda, že zrovna nemám žádný Glenfarclas doma otevřený na porovnání, ale stylově si jsou podlě mě opravdu dost podobné. Působí poměrně silně a ostře, na to, že má jen 43%. Dřevo je zde znát, silnější dub v dochuti, ale není vůbec hořký, což je fajn.
Shrnutí: Opět whisky ochutnaná z německého adventního kalendáře. Solidní pití. Lahev nápadně připomíná Cardhu.
Body: 84

Láhev: Brigantia Single Malt
Autor: josé
WB
Aroma: vínová nakyslost, nahnilá jablka, dřevo, výrazněji skořice. výrazné, jen mi úplně nesedí.

s vodou sladší, více ořechů, kůže. lepší. (b.1+/3)
Chuť: odpovídá vůni. natrpklá vínovost, suché dřevo. se slinami maličko sládne. výrazně jehličkuje. jablka, ořechy, bylinky trochu do hořka.

s vodou dobrá, krémová. (b.2/4)
Dozvuk: mléčně čokoládový. hřejivý. sušená jablka, hrozinky, kapučíno, ořechy. (b.1/2)
Shrnutí: tipuju víc %, tak 50, nějaké sušší sherry nebo bílé víno. dobré je to. po odtajnění % překvapila. je hodně pikantní, kořeněná. (b.0+/1)

Láhev: Brigantia Single Malt
Autor: xenopus
WB
Aroma: Silně vínové, docela i "skotské". Hniličkovaté ovoce (hrušky), lehce slámovosti a zasmrádlosti sladších sherry. Postupně ztrácí ze sladkosti a víc se obnažuje sušší dřevo.
Chuť: Olejnatá, docela výrazná. Chutě podobné jako v nosu, jen se celkový dojem vylepšil – hniličkovatost je ta tam a přidala se výrazná pikantnost dřeva (bílá hořčice), to je obohacení.
Dozvuk: Spíš kratší, hřejivý, vcelku jednoduchý - čokoládově hladký. Konec trochu hořčí než bych chtěl (sladkost se ztrácí citelně rychleji).
Shrnutí: Velmi dobré pití, jsem spokojen. A tyhle zasmrádlé sherry kousky zrovna dvakrát nemusím. Aha, tak prej jen "dubové sudy", no, může být, kdo ví...


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.