ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glen Ord 12 yo
Autor: Hunter
Aroma: Nejprve meloun, přesněji jeho zelená část u slupky,svěží, poté dub, alkohol, lehce kořenitá.
Chuť: V chuti dub, ale zároveň i sladkost rozinek a štiplavá kořenitost, s táhlým příjemně kořeněným dozvukem. Plnější tělo bych ale určitě uvítal.
Shrnutí: Na webu nejsou o této whisky moc příznivé reference, a tak jsem v očekávání propadáku byl opět docela mile překvapen. Za pozornost a minimálně ochutnání Glen Ord určitě stojí, na WB 79,19 bodu, Jim Murray 81bodů. Hunterovo skóre...
Body: 82

Autor: Króča
Aroma: nasládlý balíček mokrých cigaret,taky kouř..poprvé jsem pocítil [i]"onu pověstnou"[/i] mýdlovatost..vůně celkově výrazná a spíše mi nesedí :think:
Chuť: někdy krátce nugát, většinou ale kyselé dřevo s trochou kouře, po chvíli v ústech štípe
Dozvuk: stále to samé dřevo, opět (pa)chuť mokrých cigaret a mýdla, trošku kouře nezaškodí - nezachrání
Shrnutí: tak tohle je boj a trefa vedle :roll: v rámci doznívání mi občas přeběhne velmi nepříjemný "mráz" po zádech.. už téměř celá láhev a stále se s ní nedokážu dobře snést :? prostě mi nechutná :handgestures-thumbdown: co už :chores-chopwood: Hunterův meloun byl ovšem řádně vtíravý a dokázal jsem si ho tam dlouhou dobu představit :doh: naštěstí jsem to prokoukl :handgestures-fingerscrossed:byly to ty sladké cigára :D
Body: 60

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: vůně se nestydí, už když nechávám whisku se trochu nadechnout, roztahuje se příjemně kolem stolu. Je taková klasická, nepříliš výjimečná, prostě whisky - nasládle dřevitá. K nosu příjemná, ačkoliv se rychle roztáhla po okolí, není zbytečně intenzivní a člověk si ji může dlouho vychutnávat bez bolesti hlavy
Chuť: žádná přílišná síla alkoholu, to mi vyhovuje, smetanová, hladivá, až po delší době kouřově kořenitá
Dozvuk: zpočátku sladkost kandovaného ovoce, pak přejde do dřevité nahořklosti a skončím s cukrem v ústech; středně dlouhý až krátký; po ještě delší době zůstává v ústech taková trochu divná umělohmotně nasládlá pachuť, která celkový dojem výrazně kazí
Shrnutí: celkově normální whisky, buď slabší single malt nebo lepší blended...

Autor: Žiži
Aroma: ovoce, trocha sherry a karamelu, suchá, mírně kouřová
Chuť: náznak sherry, ovoce, karamel, poměrně suchá
Dozvuk: středně dlouhý, karamel, opět trocha ovoce, suchý
Shrnutí: celkem příjemná a nekomplikovaná whisky, a přestože byla hodně suchá, tak ředění vodou bylo naprosto zbytečné
Body: 78

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.