ZPĚT

Recenze:

Láhev: Coillmór Sherry Pedro Ximénez Single Cask
Autor: Hunter
WB
Aroma: Sladce kořenitá, PX je myslím dobře znát. Plná, krémová, nasládlá, jasný vliv sherry. Skořice, rozinky, kandované ovoce, mléčná čokoláda.
Chuť: Výrazné sherry. Med, skořice, pak postupně vysychá. Tmavá čokoláda, muškátový oříšek. Chuť je plnotučná, intenzivní.
Shrnutí: Kvalita, takové PX whisky mi sedí.
Body: 90

Autor: josé
WB
Aroma: výrazně a silně opálený EO, peckovité, lakované, goldcockovské, trochu do švestek a marmelády. karamel, vanilka, kůže. hladivé. (b.2+/3)
Chuť: sladká, lesní med. kořenitá. výrazně dřevo a sušené datle. hřebíček, perník, zelená petrželka. (b.3/4)
Dozvuk: sladký, hřejivý. med, jablka v karamelu, sušené třešně, hrozinky, čokoláda, skořice. (b.1+/2)
Shrnutí: hodně sladká whisky. taková vánoční. překvapila, potěšila, chutná. po odtajnění je PX pro sladkost dobrým vysvětlením. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Těžké sherry se vším, co k tomu patří - čokoláda, ovocná kůra, kůže... zasmrádlost. Navíc trocha ořechovky a šalvěje. Připomněla mi Baco brandy. Jen je trochu uzavřená; voda jí v nose pomůže, zato na jazyku to začíná být ořechovkově hořká a drhnoucí vodička. Chci tohle v sudovce! :)
Chuť: Exkluzivní. Podrobnosti viz aroma a body.
Dozvuk: Dlouhý, pěkný, odeznívá rovnoměrně, nakonec se vytratí jako první sladkost. Pomlaskával jsem si dlouho.
Shrnutí: Poslední vzorek, Štědrý den (byť já jsem degustoval jindy), trefná dramaturgie. Jak tyhle sladké sherry kousky kdovíjak v oblibě nemám, tady smekám. Jo a neředit! 46 % je, zdá se, minimum.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.