ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dailuaine 27 yo 1983 Master of malt
Autor: Shargard
Aroma: bez vody: syrupovost, sladkost - medová, motorový olej, svěží, jemná a hluboká vůně, zázvor, nádech sherry, zatuchlinka - ve velmi dobrém slova smyslu, slad, bez známky alkoholovistosti, tohle aroma má prostě hloubku jak se sluší a patří k věku whisky. Tohle vás zaměstná na delší dobu. Velmi dobré vyvážení - vůně se neruší, ale pěkně doplňují

s vodou: Stačí 5 kapek pro otevření. Další přidávání ublží na vůni.
Chuť: bez vody: lehce olejová , hutná, včelí plástve,příjemně kořeněná, tady už je alkohol znát - pichlavost, zázvor, nastupuje dub, v ústech po čase jakoby zhoustne(syrup) a z olejovitosti se stává voskoviost- to je fakt dobrý

s vodou: chuť se zaoblí, vytáhne se více sladkosti a citrusové slupky. A to hlavní - absolutně žádná hořkost

Když ji necháte chvili odležet - tak cca 30 min, přidá se do chuti lehká nakouřenost - tady se musím opravit - hned po spolknutí.
Dozvuk: střední, lehce voskový velmi hřejivý, opět závor, dub, gumový medvídci, ale ne tak sladký
Shrnutí: Krásná, komplexní,vyzrálá a velmi dobře vyvážená whisky. Jsem vždycky moc rád když narazím na takhle kvalitní whisky. Spousta věcí na na objevování jak ve vůni tak chuti. Tahle whisky(zvlášť když celou dobu byla v sudech po sherry) je opravdu náchylná na vodu a myslím, že to zmiňoval i Petr. Shodou okolností jsem měl k dispozici dva 30ml vzorky takže u druhé várky jsem si už dal pozor. Bez rozpaků tuto whisky doporučuju. I cena ve velmi příznivá. Příště si počtete na téma holandská whisky.
Body: 89

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.