ZPĚT



Recenze:

Láhev: Orcadian 14 yo WT
Autor: Hunter
WB
Aroma: Nasládlá guma, citrusy, sherry nasládlost. Hutná, nasládle rašelinová, hlinitě zemitá vůně. Velmi pěkná.
Chuť: V chuti mě překvapila svou jemností, hebkostí. Nasládlé sherry, nasládlá gumovost. Citrónová kůra, grep, med, vanilka, trochu větrovosti jehličnatého lesa.
Shrnutí: Tohoto bottlera jsem zatím neznal, ale nakonec jsem jednu jejich whisky ochutnal na festivalu a další vzorek jsem si od nich dovezl. Zaujali.
Body: 89

Láhev: Orcadian 14 yo WT
Autor: josé
WB
Aroma: dřevo do AO, hladké, jemné. sladké. trochu jahody, karamel, čokoláda a meruňka. zvláštní zemitost. intenzitou slabší, méně výrazná. ani pár kapek vody nepomohlo. (b.1+/3)
Chuť: sladovo těstový. lehce drhnoucí dřevo. pikantní, ovoce, rybízová říznost ze sherry. kouř. (b.2/4)
Dozvuk: plná pusa čokolády, sladká rašelina, třešňová ovocnost. úplná pralinka. (b.2/2)
Shrnutí: novinka z dílny německých fantasy-dračákových Whisky Tales. překvapila utlumená vůně ve vzorku na doma. jsem rád za vzorek, lahev za 95€ bych nebral. (b.0/1)

Láhev: Orcadian 14 yo WT
Autor: xenopus
WB
Aroma: Zvláštně smradlavé (himalájská sůl). Lehce štípne kouř a pak se rozvoní sherry. Borůvky, pomeranče, čokoláda.
Chuť: Hladká, silná, má koule. Nejprve spaluje kouřem a pak se rozvine intenzivní sherry ovocnost, to je pěkné. Komplet sherry, vysušující kouř. Chutná to daleko líp než jak to asi zní.
Dozvuk: Delší, sládne do sherry, čokoláda, nakonec zůstává spíš kouřovost.
Shrnutí: Povedené, ale jestli bych za ni dal 95 €, se nemá cenu ptát...


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.