ZPĚT

Recenze:

Láhev: Monkey Shoulder Batch 27 Smooth And Rich
Autor: AdamLiška
Aroma: Nádherně ovocná, trochu banánu, karamel.
Chuť: Nejdřív skoro jako bych pil Glenfiddich. Tohle je prostě Speyside. Krásná ovocnost, i když možná trošku ostřejší. Na jazyku snese nechat. Jasná medovost. Určitě bych řekl ostrost. Cítím i sudovost po bourbonu. Velice příjemná whisky.
Dozvuk: Trochu zatahující, usušená jablka (křížaly). Uzavírající se a v krku popálí.
Shrnutí: Přesně tohle jsem od opičky čekal. S krajem Speyside mám svázanou svou první single malt whisky, a proto je v té ochutnávce i trochu té nostalgie. Skvělá whisky, která jistě svou ovocností zaujme whisky dosud nepolíbené. Myslím si, že obstojí i se single malt, i když se jedná o blend. Tahle bude rozhodně patřit mezi mé oblíbené.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Sladová klasika, ovocně nasládlá, vanilková, cukrová vata, špetka větrovosti.
Chuť: Pikantní, kořenitá, mírně nasládlá. Sladová klasika i v chuti. Dozvuk příjemný, nasládle dřevitý, bez hořkosti.
Shrnutí: Za ochutnávku děkuju josému, je to pohodová whisky, kdo ji koupil v akci za 500 korun, ten rozhodně neprohloupil. Pěkný blended malt, chutnal mi.
Body: 84

Autor: J.K.Ch
Aroma: Ve vůni cítím vaječný koňak s vanilkou, ale, a to je příjemné, chybí aroma rumu.
Chuť: Jemná kořenitost muškátový květ a oříšek, karamel, dřevo. Z vůně pak celkem patrně prostupuje vanilka i karamel.
Dozvuk: Ve zbytečně krátkém doznívání mi zmizí chuť po lehčím koření a nahořklé chuti pomela. A kdybych si to nepřečetl, tak bych v ní chuť banánů nehledal a asi ani nenašel. Ale jo je tam.
Shrnutí: No, výhodou tohoto kousku je zajímavá chuť a více než dobrá cena.
Body: 78

Autor: Kobalt
Aroma: Jemná, měkká, krémová, sladká, banán, sladké koření, badyán, perník.
Chuť: Jemná, lehká, sladkí dřevo, sladké koření, banán, méně sladší než ve vůni.
Dozvuk: Sladké dřevo, pražený slad, docela dlouhý, čistý sladový.
Shrnutí: Dobrá čistá whisky, lehce mladší dojem.

Autor: Nethar
WB
Aroma: působí velmi příjemně - lahodná ovocnost, laškovně nakyslá, přikrytá snad i jemným závojem kouře - a už to mám, černý rybíz, to je ten první ovocně nakyslý dojem. Postupně sládne do takové máslovité malinovitosti (krásné slovo)
Chuť: cítím náznak hořkosti, takže ji záměrně trápím v ústech déle, déle, déle... ne, zmizel, zvládla to. Taková mírně kmínově kořeněná, karamelová poleva, je to dobrý, je to dobrý
Dozvuk: jestli někde zklamala, tak je to v dozvuku. Není moc výrazný, kratší, žádný ohňostroj na závěr se nekoná, ale to už bych asi chtěl moc
Shrnutí: pěkně nám to namíchali, moc pěkně

Autor: Radek
Aroma: Je tam velmi jemnej náznak nemocnice, ale opravdu jen jemný, a nějaká těžší vůně... možná růže a ještě něco umělotiny.
Chuť: Sladkost... trochu jako tlamolep, cukr v rumu.
Dozvuk: Sladkost přetrvává, nic pro diabetiky.
Shrnutí: Chutná mi.
Body: 83

Autor: buddha.ps
Aroma: med,lúčne kvety, potom vystupuje voňa čerstvo napíleného dreva- a áno, je to predovšetkým živica (pryskyřice pre priateľov Keltov)
Chuť: nasladlá,žiadny tón nedominuje; ľahko pikantná, na konci drevitá, slabo nahorklá, a je bohužiaľ zľahka cítiť liehovosť
Dozvuk: krátky, sladké drievko
Shrnutí: Akokoľvek sa stále považujem za whiskového skoropanica, doporučujem majstrom blenderom k tomuto kúsku prizvať kreatívcov a k produktu pridať úderný slogan "Všetko čo ste chceli vedieť o Speyside ale báli ste sa spýtať". Skor ľahké a nenáročné pitie, ak má niekto rád tento štýl tak pravdepodobne bude spokojný, lenže ako dobre vieme nenáročné a jemné slečny vedia spríjemniť pár večerov, ale človeka rýchlo omrzia (obzvlášť ak je na konci všetkého liehovosť a nahorklosť). Osobne sa preto po krátkom namočení vo vodách Spey vraciam späť na ostrovy k dámam ráznym a smardľavým

Autor: josé
WB
Aroma: měkké a uhlazené. nic nevyčnívá. jemné bez štiplavosti. příjemný mix sladu, vanilkové sladkosti, dřevitosti american oak a šťavnatého ovoce (broskve, ananas, banán). žužu, měkká čokoláda (b.2/3)
Chuť: zprvu sušší dřevitost, ale pak sládne. slad, med, máslové sušenky. přidává se lehce pikantní koření (hřebíček, skořice) v kombinací se dřevem. (b.2/4)
Dozvuk: sladký s odezníváním koření, lékořicový a hořká čokoláda (b.1/2)
Shrnutí: kdysi mi chutnala a nutno říct, že chutná stále. celá lahev padla přes vánoční svátky. tehdejší pozitivní dojem jsem si potvrdil. navíc jsem ji sehnal za super cenu. (b.1/1)
Body: 6

Autor: lalos
WB
Aroma: Lehká, ovocná, vcelku nevýrazná, lehce alkoholová. Bílé víno, hrušky, vanilka, jakoby lehká zatuchlost.
Chuť: Lehounká, snadno pitelná, sladká. Med, brandy, skořice, mléčná čokoláda, objevuje se mírně dřevo.
Dozvuk: Středně dlouhý. Už spíše kořenitý, dřevitý, lehce lihový. Nijak zvlášť hořký.
Shrnutí: Recenzi píšu z posledního panáku v lahvi, takže už je asi trochu vyvanulá. Za vcelku málo peněz to ale byla nenáročná, dobře pitelná whisky, kterou jsem využíval hlavně jako „aperitiv“ před degustací zajímavějších vzorků. Nemám proti ní nic zásadního.

Autor: salam15
Aroma: Lehké, nasládlé.
Chuť: Sladké, kokos, vanilka. Na 40 % ABV překvapivě ostré, hádal bych vyšší voltáž. Chuť je příjemně dlouhá.
Dozvuk: Krátký a nikterak zábavný. Ale ani neurazí a rozhodně nezhořkne.
Shrnutí: Na Monkey Shoulder jsem byl velice zvědavý, protože ji Ralfy opakovaně doporučoval jako dobrý poměr mezi cenou a kvalitou. Whisky je to příjemná, nikterak komplexní.

Potěšila mne, ale o lahvi neuvažuji - přeci jenom při 700,- za 0,7l lahev mi poměr ceny a kvality nepřijde zase tak výhodný, jak se Ralfy snažil propagovat.

Profláknutý Glenfarclas 12 yo je na tom o poznání lépe s výrazností chutí i cenou. A proč nevzpomenout (jako skoro vždy v mých recenzích, když dojde na poměr cena/výkon) Laphroaig 10 yo a Talisker 10 yo, které jsou o fous dražší, ale třikrát lepší?

Nicméně pro toho, kdo radši sladké a nerašelinné whisky, tohle klidně může být ta pravá volba. za vzorek děkuji Petrovi

Autor: zombice
Aroma: Krásně ovocná vůně, ze které pro mě nejvíc vystupuje hruška a potom i nějaké citrusy
Chuť: Sladší, opět hodně ovoce na boku jazyku i citrusy :) , pak vysychá
Dozvuk: kratší, ale přesto příjemný
Shrnutí: Byl jsem zvědav na to co vznikne z mých oblíbených palíren Glenfiddich a Balvenie a neznámé Kininvie a musím říct, že zklamán nejsem.

Autor: zyki
Aroma: sladké, hruškový kompot, lehká nakyslost (?kapka láku na okurky)
Chuť: k hrušce se přidává karamelovosmetanový krém
Dozvuk: kratší s náznakem nahřklosti
Shrnutí: celkem příjemná whisky, chutnala, ale po láhvi netoužím

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.