ZPĚT

Recenze:

Láhev: Diplomático Reserva 8 yo
Autor: Herr Schlank
Aroma: čokoláda, hrozienka, čokoláda
Chuť: hutná, vyzretá, jemne korenená chuť, koža
Shrnutí: Môj prvý "naozajstný" rum a môj pocit je že som nespravil krok vedľa. Najviac ma dostala tá neskutočná aróma. Fľaška mi určite dlho nevydrží. :D
Body: 86

Autor: Hunter
Aroma: V barvě je o rok starší 8y mnohem tmavší, a už barva vypadá slibně, po pravdě jsem nečekal takový rozdíl u rumu strašího jen o jeden rok...

Hutná, vyzrálá, mocná, plná čokolády, melasy, ale i kůže. Oproti mladšímu bráškovi jiná liga, žádný rušivý alkohol, paráda!
Chuť: Velmi jemný, delikátní, vyzrálost z něj jen čiší,kořeněná čokoláda, sušené fíky a datle.
Shrnutí: Oproti sedmiletému sourozenci velký skok směrem ke kvalitě.

7y získal ode mě 78bodů, tady je to rovných 85/100.

Při dalším nákupu nebudu váhat a určitě se vyplatí připlatit si něco málo za vyšší level.

Cena v našich oblíbených obchodech: Excalibur za klubových 530,-, Topalkohol 582,- a pozor, Petr Křenek ho má za pouhých 490,-Kč.

Myslím, že v rámci rumů je tohle hodně dobře investovaná pětistovka...

Tak na zdraví.
Body: 85

Autor: Kobalt
Aroma: Nasládlá, přezrálé víno (brandy), rozinky, čokoláda.
Chuť: Sladká, jemná a "měkká". Vínově ovocná.
Dozvuk: Jemný, sladký a příjemně lehce sladkohořký. Víno, čokoláda, suché dřevo.
Shrnutí: Takový ovocnočokoládový (brandyčokoládový) rum. Proti 12 yo porovnávám jen po paměti, styl je podobný a 12 je více plnější a čokoládovější. Pořád výborný rum.

Autor: josé
Aroma: vanilkově sladké, karamel, karamel a karamel - ten mě dostal, hodně velká porce (b.2/3)
Chuť: sladkost 1/3, ostřejší, dřevitá s trochou hořkosti, tropické ovoce (b.1/4)
Dozvuk: plynulé a hladké odeznívání dojmů z chuti (b.1/2)
Shrnutí: přímé porovnání se starší Exclusivou jsem neměl. po paměti na ni ztrácí, ale jinak je to příjemné pití. na párty, kde jsem ho měl možnost přechutnat, se po dvou lahvích jen zaprášilo. (b.0/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.