ZPĚT

Recenze:

Láhev: Johnnie Walker Blenders' Batch 9 Espresso Roast
Autor: Nethar
WB
Shrnutí: Popíjel jsem nesoustředěně během minipomáhání Karlovi s lahvemi, ale ten espresso dozvuk tam fakt je, až mě to překvapuje, asi opálenými sudy a hlavně praženým ječmenem docílili takové krásné kávičky (až v chuti a dozvuku, na nos snad ani ne, nebo výrazně méně). Jestli to bude k dostání a stát podobně jako ten Red Rye tenkrát, který se mi vypařil během pár okamžiků, tak si to snad i koupím na hodně nenáročné pití.

Láhev: Johnnie Walker Blenders' Batch 9 Espresso Roast
Autor: lalos
WB
Aroma: Voní hezky, sladce, žádná blendovitá lihovost. Sušené ovoce, rozinky a tak. Jakoby vliv sherry. K tomu oříškové kapučíno se skořicí.
Chuť: Jestli byla vůně sladká, tak chuť je ještě sladší, opravdu výrazná sladkost. Je trošku vodnatá, ale hlavně tady jsou už opravdu ty kávové tóny. Kofila a hnědý cukr. K tomu lehký vliv dřeva.
Dozvuk: Středně dlouhý, pokračující z chuti. Pořád ta kofila, která ustupuje a o to víc se přidává vanilka a lehká dřevitá hořkost.
Shrnutí: Hodně navoněný blend, chtělo by se říct pro holky, ale mě taky chutnal. Blend bych netipoval. Je to hodně jiné než klasická whisky, stojí za vyzkoušení, co všechno lze udělat pomocí sudů a praženého sladu. Red Rye byla super, Espresso mi taky chutná, i když tady už jsme cenově přes 20€ za 0,5l lahvičku. Z Němec ji asi objednávat nebudu, pokud mi ale někde cvrnkne do nosu tak za „pěťo“ ji vezmu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.