ZPĚTRecenze:

Láhev: The Glenlivet 18 yo
Autor: Botana
Aroma: Krásná výrazná sladká ovocně-květinová vůně, nektarinka, hruška.[i]Nezastírám, že takovouto vůni speyside mám rád. Úplně v tom cítím, ten ovocný sad, vidím ty rozkvetlé kytičky, lítající včeličky okolo úlu plného sladkého medu ...[/i]
Chuť: Jemná nektarinka, nektar z Hluchavky bíle, popř. z Hluchavky nachové [i](taky jste to vycucávali, když jste byli malí?)[/i]
Dozvuk: Slabší, příjemný, ale krátký.
Shrnutí: Tato whisky skvěle voní, chuť je o stupínek horší a dozvuk je nejslabším článkem tohot kousku. Za mě dobrá speyside, která by stála za větší prozkoumání.

Láhev: The Glenlivet 18 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Vůně v níž se snoubí med a ovoce spolu se smetanovým krémem a příjemnou sladkostí.
Chuť: Chuť je jemnější spíše, komplexní ale možná až málo výrazná. Zralá mandarinka. Je spíše méně sladká. A prosvítají nepatrné paprsky vanilky.
Dozvuk: Dozvuk je dobrý jemný, suchý ale bohužel velice krátký. Po doznění chuti zbývá jen hřejivý pocit. Nese se v lehce dřevitých a jemně kořeněných tónech.
Shrnutí: Je to velmi kvalitní jemná whisky. Možná jedna z nejjemnějších co jsem pil. Osobně mi tento charakter příliš nesedne, ale věřím, že jsou tací, co si ji zamilují. Pokud vám sedne tak cena není špatná. Po předchozích zkušenostech (levnější láhve) jsem ke značce The Glenlivet přistupoval trochu opatrně, ale tato whisky příjemně překvapila.

Láhev: The Glenlivet 18 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Méně výrazné. Nějaké sladší tóny, ale jinak jede v průměru a nenápadnosti (jestli má whisky aroma nějaký průměr - teď nemyslím kvalitativní). Po delší době se objeví nějaké hutnější tóny, ale mám problémy je popsat. Taková "klasická" whisky, medové květiny. Čím více času, tím sladší.
Chuť: Až jsem se zalekl, jak je sladká a hlaďoučká. Po chviličce ale kořenitější, pepřovitější, v chuti je to velmi dobré a komplexní.
Dozvuk: Sladký, jemný, příjemný, smetanový, ale hodně rychle pomíjí.
Shrnutí: No, Glenlivet 18, jakpak ji zhodnotíme? Aroma je příjemné, možná bych od téhle "klasické whisky" (přece jenom Glenlivet je pojem) čekal trochu více, ale ono vlastně co bych chtěl čekat - tohle přece reprezentuje čisté Speyside a reprezentuje jej výborně, tady není místo na nějaké specialitky. V chuti pak ukazuje svoji sílu - je sladká, velmi příjemná, žádná nepěkná hořkost způsobená dlouhým zráním. V dozvuku je pak sice hezká a báječně jemná, ale možná bychom si od osmnáctky zasloužili trochu delší dohru. Je sice dvakrát dražší než klasická dvanáctka, ale uvážíme-li, že 12y je na single malt hodně levná, tak tohle určitě není špatná investice a až mi dojde takové to klasické Speyside a bude se mi po něm stýskat (Glenlivet, Glefiddich, Glenmorangie), tak je tohle určitě stylový doplněk sbírky.

Láhev: The Glenlivet 18 yo
Autor: Radek
WB
Aroma: Vanilkový lusk, zelené traviny.
Chuť: Jemný citrón, tráva, mírné náznaky hořkosti.
Dozvuk: Příjemný, dozvuk by teda šel.
Shrnutí: Typický Glenlivet. Na ty léta nepříliš zajímavá wghisky.
Body: 82

Láhev: The Glenlivet 18 yo
Autor: Shargard
Body: 88

Láhev: The Glenlivet 18 yo
Autor: Žiži
Aroma: ovocné tóny, ovocný desert, mírně kořenitá, sladká
Chuť: trocha ovoce, dřevitá, koření, sladká
Dozvuk: středně dlouhý, mírně ovocný a dřevitý, sladová sladkost
Shrnutí: když to srovnám s 12-letou, tak je tady víc koření a dřeva, ale dobře to sem zapadá a je to příjemné, ředění není dobrý nápad
Body: 84


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.