ZPĚT

Recenze:

Láhev: Macallan Elegancia 12 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Ve vůni cítím kakao, čokoládu, smetanu, trochu alkohol a dotek přezrálých pomerančů, hodně slušný buket u mě boduje, v prvním kole jsem udělil 83 bodů, ve druhém 84.
Chuť: Tak po slibné vůni přichází bohužel zklamání, nejen že mi přijde v chuti spíš plochá, dřevitá, ale zejména výrazný nahořklý dozvuk celkový dojem docela sráží.Naštěstí se čokoláda projevila i v chuti, takže to není až tak špatné.
Shrnutí: Za chuť jsem udělil 77 bodů v prvním kole a 78 bodů druhý den při další ochutnávce. Aritmetický průměr mi vychází 80,5. Za dochuť tedy zaokrouhluju směrem dolů, dnes to víc než 80/100 nebude. Škoda.
Body: 80

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Sladší, středně výrazné. S časem sládne ještě víc, ale občas i probleskne nakyslost okurkového láku. Sladkost je jakýsi bylinkový med, kořeněný med, těžko to popsat.
Chuť: Není to vodička, není to hořké, není to moc silné, je to akorát.
Dozvuk: Dlouhý, příjemně nahořklý, připomíná mi nějaké klasické Speyside/Highland - Macallan, Balvenie, apod.
Shrnutí: Řekl bych střední proud co se týče chutí - žádná velká voňavka, žádná rašelina. Ale v tom středním proudu je to hezky zaoblené i odvážné. Nad lahví bych neuvažoval, tak moc mě nezaujala.

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Medová, letní louka (podobně, ale daleko lépe vyladěné jsem to cítil v Macallan 18), tóny sherry, rozinky, nasládlá vůně (máslové sušenky), dub.
Chuť: Ostřejší, lehce koření, pak spíš dřevitější, řidší, taková trochu nenápadná, sladká, jako kdyby nějaké koření s medem, ale ředěné.
Dozvuk: Středně dlouhý, nasládlý, jinak trochu sušší a dřevitý, máslová chuť (sušenková) je cítit trochu i tady, ovocná hořká čokoláda, sherry.
Shrnutí: Tenkrát v Bar and books nás opravdu zaujala, proto mi jí Ivča koupila k narozkám. První ochutnávky z naší láhve nebyly nic extra, ale musím přiznat, že mi tahle whisky možná přišla časem lepší a lepší jak v láhvi ubývalo, podobně jako to měl Hunter u BenRiachu Barolo.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.