ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bowmore 25 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Kamenná. Bowmore vnímám spíš jako nasládlou hlínu, ale tady to je je jinak - mokré šutry. Větrové. Sláma. Guma. Tlumeně ovoce. Časem sherry a sladkost.
Chuť: Kamenná (lízám beton), zatuchlá myšinou, hlíná po dešti.
Dozvuk: Středně dlouhý, zatuchlý, kouřově gumový, surový.
Shrnutí: Hodně jiný Bowmore než jsem zvyklý, vlastně i hodně jiná whisky obecně. Prostě mokré šutry, kterými jste ještě chvilku mlátili o sobe, aby trochu pekelně zasmrádly. Výborná whisky.

Láhev: Bowmore 25 yo
Autor: lalos
WB
Aroma: Trošku nakyslá, sušší. Jemný kouř, sherry méně výrazné než třeba u 18yo, zato ale více koření. Vlhké listí, jehličí.
Chuť: Výrazná a skvělá. Med, sušené ovoce, hlavně pomeranče. Vánoční koření, sultánky, zakouřený slad.
Dozvuk: Krásný a dlouhý, rostlinný. Troška kouře, troška ovoce, troška kytiček a rumová sladkost.
Shrnutí: U mě zatím nejlepší Bowmore. Příjemná, vyvážená s krásně dlouhým rozinkovo sladovým dozvukem. Kdoví, jestli se ještě potkáme. Taky škoda, že whisky roku 2018 jsem už odeslal. Byla by žhavým kandidátem. Takto bude muset rok počkat. Je skvělá.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.