ZPĚT



Recenze:

Láhev: Ardmore 20 yo 1996
Autor: Duthoron
WB
Aroma: Příjemné sladké, výrazná vanilka, hezky hřejivá a borový les. Nádherná vůně.
Chuť: Sladkost a smůla stromů, pak se objeví nějaké tropické ovoce, liči a opuncie, vzadu na jazyku cítím sladké koření.
Dozvuk: Koření ustupuje a dlouho zůstává příjemný vanilkový lusk.
Shrnutí: Je výborná, trefila se mi do chuti tou výraznou vanilkou, škoda, že jsem si nevzal dvojitý vzorek…

Láhev: Ardmore 20 yo 1996
Autor: LukeD
WB
Aroma: Bílá moruše, vanilkový krém, mletá káva, žloutek, tequila, sušený banán. A něco zeleného, co nejsem schopen dešifrovat. Možná i ta okurka, jejíž vůně se zvýrazní po přidání vody.

S vodou: Tlumenější. Salátová okurka.
Chuť: Komplexní, ale převážně sladko-kyselá. Bílá moruše, Maraschino likér, kiwi, citronová slupka, hroznový cukr, bílý hrozen, grapefruit, marshmallow. A celou dobu chutí probleskuje trocha chilli.

S vodou: Koncentrovaná bílá moruše, moučkový cukr, káva. A po delším převalování v ústech snad i okurkový salát.
Dozvuk: Opálená dužina citronu, kiwi (včetně slupky), paprika, okurka. A po nějaké době také velmi silně mentolová náplň bonbonů.

S vodou: Zelený pepř, zázvorové pivo, dužina citronu, zelená hruška.
Shrnutí: Pokud vám chutná bílá moruše či Maraschino likér, budete tuhle whisky milovat, stejně jako já. V opačném případě máte tak trochu problém. Mimochodem, naprosto bezkonkurenční poměr cena vs výkon. Tedy pokud jste lahev stejně jako já koupili někde v zahraničí. U nás je totiž bůhvíproč vcelku dost předražená, což se o ceně o téměř tisíc korun vyšší dá bez uzardění říci.

Na počátku lahve bych hodnotil tak maximálně 84 body. Postupem času stále lepší a lepší, neřkuli skvostná.
Body: 88

Láhev: Ardmore 20 yo 1996
Autor: Nethar
WB
Aroma: Vanilková bourbonová ovocnost přikrytá jemnou rašelinou. Ta vanilka je jemná a velmi příjemná.
Chuť: Trochu dřevokouřově štiplavá, těch 49,3 správně kouše.
Dozvuk: Středně dlouhý, dřevnatě nakouřený, trošku nasládlého karamelu, už ne ta vanilkovost.
Shrnutí: Někdy až moc dřevnatý, ale většinou dobrý drobně nakouřený styl s pěknou vanilkovou vůní.

Láhev: Ardmore 20 yo 1996
Autor: josé
WB
Aroma: měkké, lehké, vanilka, trochu kouře, zelený prut. (b.1+/3)
Chuť: v chuti už kouř hraje prim. sušší, citrusové a hlavně ořechové slupky a nahořklost. pikantnost, práškové kakao, muskatnuss. (b.2/4)
Dozvuk: sládne. kouřový, čokoláda, mouka. (b.1/2)
Shrnutí: zůstanu u dvanáctky port wood. (b.0/1)

Láhev: Ardmore 20 yo 1996
Autor: xenopus
WB
Aroma: Sušší, lehce štiplavý kouř, docela příjemné, ale zase ne kdovíjak výrazné. Kouř, mentol, trocha citrusů (sladší druhy), celé to kazí stará hadra, po čase i kalafuna na napařeném praseti.
Chuť: Hladká, hodně sladká. Překvapivě (?) kouř nikde. Slad, vanilka, trocha minerálky, malin a ostružiní.
Dozvuk: Delší, nakyslý, opět kouř (suchý jako po bourbonu), nakyslost v krku mi nevyhovuje.
Shrnutí: Kouř docela mizí, po čase už ani v aromatu skoro není. V zásadě příjemné, zralé, ač takové rozhárané, pití.

Láhev: Ardmore 20 yo 1996
Autor: Žiži
WB
Aroma: jemný kouř a rašelina s tóny zralého ovoce, vanilkový dezert
Chuť: jemný kouř a rašelina, zralé ovoce, vanilka, lehce pálivé koření, mírně sladká
Dozvuk: delší, opět jemný kouř a rašelina, mírně nakyslé ovoce, trocha pálivého koření, spíše dubově suchý
Shrnutí: velice jemná, ale krásná, na patře pohladí a pak lehce štípne; vzorek je sakra málo, je v ní co objevovat
Body: 87


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.