ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenfiddich 15 yo Destillery Edition
Autor: Hunter
Aroma: Vůně je zastřená, ale naštěstí jen lehce.Příjemně hluboká, plná čokolády a hruškového kompotu, po přidání pár kapek vody se objevily i vyšší tóny citrusů.
Chuť: Chuť středně plná, hodně dřeva, dubových sudů, ale tentokrát je to míněno ne jako výtka, bere si to ze dřeva spíš to dobré.
Dozvuk: Dochuť je lehce nahořklá, ale ne moc výrazně, určitě ne tak, jako naposledy u Macallanu Elegancia.S troškou vody ustupuje v chuti dřevitost, spíše přejde do čokoládové krémovitosti,bohužel, opět se stopou hořkosti v dozvuku.
Shrnutí: U Glenfiddichu jsem zvyklý na lepší kusy, Hunterovo skóre se ustálilo nakonec na 82/100, což není špatné, ale Fiddich má prostě na víc.
Body: 82

Autor: Nethar
WB
Aroma: Čerstvě dřevitá vůně jednoduššího stylu. Citrónky. Zelený ledový čaj. Broskvový ledový čaj.
Chuť: Mírná, tipnu si 43, ale uvěřil bych 40 i 46, grády nabírá až později.
Dozvuk: Tady přece jenom trochu zaštípe, dřevo, nebo jak používá Hunter - opálené dřevo.
Shrnutí: Jak krásné je být nevědoucí, blend nebo single malt, tři roky nebo třicet... V prvním kole se mi zdála docela nudná, ačkoliv tam nebylo nic protivného. V druhém kole mi lépe zavoněla, ale o to více mě zamrzel zbytek. Z první trojice nejhorší, moc mě nezaujala.

Autor: Radek
Aroma: Červené grepy a citrón.
Chuť: Zapomeňte na citrón, z vůně totiž chuť brutálně uteče do pomeranče a sherry... a to tak že se mi dokonce chce říci zapomeňte na Glenfiddich.
Dozvuk: Dlouhé a těžké sherry.
Shrnutí: To snad ani není Glenfiddich, prostě je to síla a to taková že mě až brání si jí vychutnat. Sherry je fajn, ale nesmí to být koncentrát.
Body: 84

Autor: zombice
Aroma: Sladká vůně zralého až přezrálého ovoce (švestky, možná až povidla, fíky, rozinky, Hunterův hruškový kompot mě taky napadnul, ale byl minule u Benriachu 16, tak se nemůžu pořád opakovat :-)), trochu jako štrůdl s hodně rozinkami když se vyndá z trouby, malinko rušivě alkoholová pokud zteplá.
Chuť: Ze začátku sladká, pak se trochu projeví síla alkoholu, výrazná chuť dřeva, ale ne rušivě :-).
Dozvuk: Delší, ze začátku trochu svíravě dřevitá, pak povolí, dlouho perlí díky alkoholu (lepší by byla lehce chladnější), ke konci cítím i stopy kafe s hodně mlíkem.
Shrnutí: Není to špatná whisky, ale není to ani žádná bomba. Mít jenom vzorek, mohlo by se lehce stát, že by mi ten den nejela. Takhle jsem se s ní skamarádil daleko líp :-) Asi by se dalo experimentovat s vodou, ale já na to moc nejsem.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.