ZPĚT

Recenze:

Láhev: Springbank 14 yo Port Wood
Autor: Nethar
WB
Aroma: Spíše dřevitý charakter, drsnější, kořenitý. Taková zastřenější, schovává se. Citrusové tóny - citron a grep. Vanilka. Není to moc kytičkové, snad i přechod k rašelině. Přidat vodu, ale opatrně.
Chuť: Ostřejší, drsnější, víc procent nejspíš.
Dozvuk: Kořenitý, karamelový, ostrý, vhodně dřevitý. Mírně nakouřená.
Shrnutí: Silnější, dobrá.

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlá sherry ovocnost, jablečné křížaly, hrozinky, kůže, ořechy. vínová nakyslost, špetka vanilky. karton. jemná, příjemná. (b.2/3)
Chuť: tmavé nehořké dřevo. přidává se sherry (oloroso), nasládlé sušené ovoce. odpovídá očekáváním z vůně. ořechy, pikantní kořenitost, hřebíček, trochu hlíny a síry. (b.3/4)
Dozvuk: nasládlý. čokoláda, mladé vlašské ořechy. krémový. sušené švestky, skořice, hlínovost, větrový. (b.1/2)
Shrnutí: dobrá sherry whisky. pohodová, líbí, zaujala. jsem rád alespoň za ochutnání, protože celou lahev si nepořídím. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Převážně sladká, ovocná s vlive dřeva a koření. Je ostřejší, síla je znát už ve vůni. Přezrálý meloun, balsamico, lak na dřevo.
Chuť: Přeslazená káva, hodně suchého ovoce, zralé lesní jahody. Trošku zatuchlost bramborového sklepa. Alkohol hezky hřeje.
Dozvuk: Dlouhý a hodně teplý. Dřevo bez hořkosti. Výrazně sladký s kapkou trpkosti a kyselosti (černý rybíz s cukrem).
Shrnutí: Je skvělá a limitovaná. Lahev ani hledat nebudu, nekoupil bych si ji, ale za ochutnání jsem moc rád. Takto by podle mě měla chutnat whisky po portském.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.