ZPĚT

Recenze:

Láhev: Millstone 8 yo French oak
Autor: Shargard
Aroma: hřebíček, kurkuma, slad, vůně červených jablek a někde vzadu žitný chleba s trochouz kmínu - nemůžu si pomoct, ale je to tam. Nevšední a neotřelá vůně - opět něco nového pro mě
Chuť: zaoblená, krémová, sladší, ovocná, karamel, opět koření - zázvor a i kouř je přítomen v jemné podobě
Dozvuk: sušší, střdně dlouhý, hořkosladký tón, mandlový likér Amaretto, kakao - pro velmi příjemný dozvuk
Shrnutí: Kvalitní whisky, která mě překvapila ve vůni a dozvuku. Po první přechutnávce jsem byl z chuti lehce zklamaný, ale to byl jen prvotní pocit. Jen co necháte whisky nějaký čas odležet tak je to hned lepší - nicméně rezervy téhly whisky jsou právě v chuti. Tahle palírna má jistě co nabídnout a z mého pohledu se jedná o vydařený kousek. Sice neatakuje mety nejvyšší, ale zaručeně potěší. Jinak v produkci se nachází i verze american oak a rašelinná verze Peated, která by určitě stála za hřích.
Body: 83

Láhev: Millstone 8 yo French oak
Autor: josé
WB
Aroma: dub v čisté podobě, lakovaný, náznak vanilky, maličko gumy, citrusová svěžest (b.1/3)
Chuť: dubová dřevitost, ale na mě maličko hořčí než by se mi líbilo. posléze zesládne, hořké kakao, trocha jehliček (b.1/4)
Dozvuk: střední. vanilkové kapučíno a dřevo už jen slabě (b.1/2)
Shrnutí: na lahvi je napsáno french oak a to taky je v lahvi. líbí se mi míň než 12 sherry (b.0/1)
Body: 3

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.