ZPĚT



Recenze:

Láhev: Islay Storm
Autor: Anonymous
Aroma: Ano, ano tohle je vůně domova

lehce olejový, rašelina, kouř, řasy, klasický Bruichladdich styl - jemný a uhlazený s pobřežní slaností - i když slanost zde není v takové míře jako u Bruichladdichu. A tady už jsem prozradil co že nám to nalili do lahve. Nenůžu to tvrdit na 100%, ale 98 z nich mi říká, že se nepletu Tohle se čichá prostě samo.
Chuť: opět lehce olejová, jemná, rašelina, trocha medicíny, lehce kořeněná slanost, řasy
Dozvuk: hřejivý, střední až dlouhý, rašelina a kouř
Shrnutí: Po přičichnutí jsem si vybavil Bruichladdich Peat, který je ovšem ještě o třídu výš. To ale neznamená, že tohle je špatná whisky. Naopak. Velmi dobrá ,nenárořná, jednoduchá Islay pro každodenní pití. Takových whisky je taky třeba a mě to prostě chutná. Myslim, že lahvování při vyšším obsahu alkoholu by této whisky prospělo.
Body: 83

Láhev: Islay Storm
Autor: joy
Aroma: rašelinně gumové, připomínající gumová kolečka stavebnice Merkur, med, lehce citrusy, vanilka, zatuchlost - špinavé ponožky, lehká slanost
Chuť: plitká až vodová, sladká, kořenitá, kouřová, špinavé ponožky
Dozvuk: kouřový, sladký, lehce pikantní, středně dlouhý, lehce slaný
Shrnutí: Vůně byla slibná, hlavně ty kolečka Merkur byly moc příjemné, avšak zbytek docela zklamal. Za podobnou cenu již můžu mít Laphroaig 10 yo, který je minimálně o dvě třídy jinde a má vyrovnaný projev od vůně, přes chuť až po závěr


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.