ZPĚTRecenze:

Láhev: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Typicky goldcockovská vůně, tentokrát ale příjemně vytuněná nakyslou ovocností červeného vína. Hřejivě kořenitá, hodně skořice, nasládlá s mléčnou čokoládou, rozinkami, ale najdou se tu i křížaly, štrůdl a lehce i zázvor. Velmi příjemné aroma.
Chuť: První dojem je nasládlý, zároveň při prvním napití pěkně zaštípe, ale pak se ostrost vytrácí, zároveň vysychá, ozve se kořenitá dřevitost. Krémová, pikantní chuť, do slivovice a sušených švestek, tmavé čokolády.
Shrnutí: Vliv červeného vína ve vůni se mi hodně líbí, v chuti jsme ho už ale nevnímal, škoda. Děkuji josému za zakoupení a dovoz vzorku z brněnského festivalu.
Body: 87

Láhev: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
Autor: Nethar
WB
Aroma: Nejprvé mírná nasládlost, pak v hloubi tóny kyselého ovoce, na závěr trochu hliněno-dřevité zatuchlosti, šťavnaté ovoce.
Chuť: Ostrá, hodně procent, pěkná mrška.
Dozvuk: fakt moc procent, vysušená ústa, navoněnost a surové dřevo.
Shrnutí: Dobrá, ale masakrální.

Láhev: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
Autor: Pet
Aroma: koření, červené víno, čokoláda, meruňky.
Chuť: karamelky, meruňková marmeláda,červené víno. Hodně ovocná.

Láhev: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
Autor: josé
WB
Aroma: ano to je Gold Cock. najdeme tu takové ty klasické švestky a pecky. navíc k tomu dost další ovocnosti. sladkost právě švestek a lehce nakyslá vínovost. suchost dřeva.

s vodou sladší, stále hodně ovovcné. více dřeva. mírný závan stáje, slámy. (b.2/3)
Chuť: v plné síle ostřejší, drhne dřevem, ale je pitelná. se slinami sládne, sušené švestky, trochu do kouřova, připálená povidla. nějaká nakyslost, která asi bude tím vínem.

s vodou šťavnatá, ovocná, hřejivá. více medu. (b.3/4)
Dozvuk: sladký, ovocný. odeznívá chuť. dík % větrový, vysychá. arašídy, suché kakao. (b.1/2)
Shrnutí: dobrý Gold Cock. i v sudovce pitelný. oproti minulým ovocnodestilátovým finishům bych řekl, že tady je více zachován původní charakter a je vínem jen lehce a nepřehlušujícně líznutý. rozhodně pobavil a potěšil. (b.0/1)
Body: 6

Láhev: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
Autor: josé
WB
Aroma: sladké. med, ořechy, dřevo. lehce vínově nakyslé a zatuchlé. karton. (b.2/3)
Chuť: to bude sudovka. výrazná a říznější. drhne dřevo. se slinami sládne. med, rybízová marmeláda. vínovost. výrazná, dobrá. i s vodou pikantní. (b.3/4)
Dozvuk: sladší, ale prosazuje se dřevo. goldcockovské pecky. velmi pikantní. (b.1+/2)
Shrnutí: slepé srovnání tří Gold Cocků - Black Stuff (6+), Black Angeľs (6) a Ostravský last cask (7+). pikantní kořenitě dřevitá whisky. sudovka potěšila. líbí. vliv vína je pěkně znát. (b.0/1)

Láhev: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
Autor: joy
WB
Aroma: dřevitost, švestková povidla, meruňková marmeláda, vanilka a pod tím vším sladkost červeného vína
Chuť: hutná, ovocná, červené víno, dřevitost, koření, nakyslost
Dozvuk: suchý, kořeněný, dřevitý, ovoce, sladkost, meruňky, nakyslost
Shrnutí: Huf, jsem překvapený. Fakt dost dobrý. Vždy si říkám, že Jelínek už nemá co ukázat a pokaždý mě překvapí, že má. U tohodle bych se přimlouval, aby vyšlo i plnění od Jelínka, ne jen série pro Black Stuff, protože tohle by se dobře prodávalo a asi bych si to kupoval jako položku, která nesmí chybět v baru

Láhev: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
Autor: lalos
WB
Aroma: Klasický Gold Cock se tady nezapře. Švesky, slad, žádný kouř. Je jemnější než všechny předchozí finiše. Slámové víno, med, rozinky vařené v alkoholu
Chuť: Jemná, sladká, hodně ovocná a krásně pitelná i při 59% bez ředění, tipoval bych tak 50. Nevysušuje, neškrábe. Je tam hodně medu, jablek, rozinek.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladký štrůdl. Za závěr se ozve ta síla, která zahřeje a trošku vysuší krk.
Shrnutí: Já to píšu skoro u každého nového vydání, ale tohle je asi jeden z nejlepších Gold Cocků a jednoznačně nejlepší finišovaný Gold Cock. Je spíš jemnější, krásně pitelný. Finiš v něm nedominuje a nepřebíjí původní spirit, spíše ty sladové a švestkové tóny doplňuje o červené ovoce. Chutná mi moc, lahev je zamluvena.

Láhev: Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish
Autor: nidan
WB
Aroma: sladké, ovocné, červené blumy a maliny, nakyslé, trochu sušší víno, opálené dřevo a lehká zatuchlost, pěkná vůne, s vodou je více ovocná a svěží
Chuť: sladká, ale rychle to otočí do sucha, vínová, červené ovoce, koření, mandle a připečený perník
Dozvuk: střední, vínový, sušší, kořeněný, lehce dřevitý, v dokončení hrají prim vínové třísloviny
Shrnutí: vyvážená whisky, ta modrá rulanda se tam krásně táhne jak červená niť celým popíjením, ze všech GC finišů tento nejvíce zachovává profil palírny, moc dobrá záležitost, s vodu se dá lehce pohrát


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.