ZPĚT

Recenze:

Láhev: Strathmill 12 yo
Autor: Hunter
Aroma: Příjemně sladová, medová a zároveň prodchnutá mořskou slaností. Dá se o ní s klidem říci, že voní hezky...
Chuť: Klasicky slad, dřevo, trocha nasládlosti a pozor, olejnatost, to mám rád.
Dozvuk: V dochuti bez čehokoliv negativního, ale ani nějak neutkví v paměti.
Shrnutí: Jak tak procházím zápisky z několika posledních ochutnávek, tak je peleton velmi vyrovnaný, Strathmill 12y, Glenfiddich 15y DE, Glen Ord 12y a Oban 14y, vše whisky s 82 body, jen Oban si utrhl svou kouřovostí a originalitou o bod víc. Na WhiskyBase je průměr 78,10 bodu, zajímavé je, že Ruud, kterého mi Netharův důmyslný algoritmus vygeneroval jako jednoho z uživatelů s vkusem mi nejpodobnějším, hodnotí stejně tak 82 bodů.
Body: 82

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Spíš nakyslá, svěží vůně. Taková ta lesní dřevitost a kokos. Chardonnay, mandarinky a rajčata.
Chuť: Čekal jsem ani nevím proč tak nějak podle vůně spíš nahořklost, ale je to slaké, oříškové.
Dozvuk: Příjemně doznívá, mléčná oříšková čokoláda.
Shrnutí: Ve vůni mě příliš neoslovila, ale v chuti zabere a dozvuk je moc pěkný. Pochutnal jsem si, za vzorek díky Zombovi. Tipuju tak 43 %, 12 let, já nevím, třeba Strathmill.

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Pomeranč, sladce květinová- luční med, lískový oříšek, čím méně jí je ve sklence, tím víc mi připomíná Macallan 18
Chuť: Zpočátku sladová, pak se projeví chuť dřeva, ne rušivě :-)
Dozvuk: Dřevo, hořká čokoláda, ne moc dlouhý.
Shrnutí: Další ze "suvenýrů" z dovolené. Tato whisky nám byla doporučena průvodkyní v Blair Atholl distillery a jelikož nás při ochutnávce zaujala a běžně se člověk k lahvím ze série Fauna a Flora nedostane, tak jsme jí se slevou vzali :-) Whisky není rozhodně špatná, je to takový nenáročný, příjemný pití. Jelikož takovýchto whisek je po Skotsku spousta, je to asi důvod, proč je lahvována jen výjimečně a Diageo jí používá jako základ pro výrobu J&B blendu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.