ZPĚT



Recenze:

Láhev: Glen Elgin 30 yo 1976 The Cross Hill JW
Autor: Hunter
WB
Aroma: Zajímavá, skořicově dřevitá a zároveň větrová vůně. Medově ovocná nasládlost, sušené meruňky, sladká kořenitost, čerstvé dřevo, piliny. Aroma je veskrze příjemné a působí čerstvě a svěže, 30 let zrání bych nehádal.
Chuť: Medově nasládlá chuť s čerstvým dřevem, zároveň štiplavá, působí silněji, hádal bych aspoň 53%, ale má jen 45,1% alkoholu. Vanilka, ovocná sladkost. Chuť dobře ladí s vůní.
Shrnutí: Vzorek jsem si dovezl z whisky festivalu ze saského Radebeulu. Pěkná whisky, dobrá zkušenost, šlo o můj první ochutnaný Glen Elgin a 10 € za panáka mi přišlo jako rozumná cena.
Body: 87

Láhev: Glen Elgin 30 yo 1976 The Cross Hill JW
Autor: xenopus
WB
Aroma: Krásné, zasloužilé. Kulaté, ale postupně se ztrácí, škoda. Sherry, piniový háj, med, těžký vanilkový parfém.
Chuť: Těžší, výrazná, olejnatější. Sherry, lehce laku a zaprášenosti. Švestky a blumy i s peckami, mandle. Meruňkovice.
Dozvuk: Středně dlouhý, čerstvý. Sládnoucí do vanilkova. Lehce postarší dřevo už, ale naprosto v mezích. Makovice, zvláštní tříslovatost kořene anděliky. Peprmintová žvýkačka, zvláštní.
Shrnutí: Sherry bylo podle mě jasné, ale té vanilky tam bylo podezřele moc, patrně hodně vypálené sudy. Škoda, že poměrně rychle ztrácela na výkonnosti.

Každopádně povedený exkurz do minulosti.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.