ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bruichladdich 13 yo Whisky Klub Private Edition
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Vliv sudu po madeiře je zde oproti nedávno ochutnanému Springbanku Madeira wood decentnější, projevuje se nasládlou dřevitostí, síla alkoholu je pěkně znát. Punčový řez, čokoláda. Přidání pár kapek vody whisky otevře směrem k mléčné čokoládě.
Chuť: Místo madeiry bych tipoval ve slepém testu velmi silný vliv suchého sherry, dokončení ale svou nakyslostí naznačuje jiný typ vína. Po přidání vody čokoládovatí, dozvuk je ale s vodou i bez ní stále v suchém sherry stylu, s nakysle dřevitěčokoládovým až kořenitým dozníváním. Dozvuk je silný a dost dlouhý, po hořké čokoládě.
Shrnutí: Slušná whisky. Stylově podobné jsou třeba Glenfarclas 15y nebo BenRiach 16y 1988.
Body: 86

Autor: Jerry1
Aroma: jemně nasládlé, vanilkovo-karamelové
Chuť: velmi jemná, nedá se poznat, že se jedná o Bruichladdich, žádná rašelina, alkohol o sobě nadává moc vědět
Dozvuk: střední až dlouhý, velmi hřejivý

Autor: Króča
Aroma: takové zvláštní, jakoby zeleninové a sladké zároveň..dále mírně voskové s trochou sazí..jinak vůně je mírně uzavřená takže tipuji vyšší % a sud po sherry
Chuť: suché sherry s opět vyšším %..jinak sladké sušené ovoce (rozinky, višně a švestky)
Dozvuk: jemně rašelinný, krásně hřejivý a přetrvává šťavnaté ovoce v čokoládě..dále spálené toasty a nebo opět ty saze
Shrnutí: tohle byla MŇAMKA..po vůni jsem měl chuť ji hned rozkápnout, ale po napití byla výborná sama o sobě..s vodou vůně pouze řídla a chuť se zjemnila, proto lepší neředit.. jinak mi moc chutnala (hlavně v dozvuku) a dle vzorku bych bodoval vysoko..za tento skvělý vzorek děkuji Jerrymu :violin:

po odtajnění: ha takže ne sherry, ale madeira..

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Výrazné, zprvu čokoládově sladké, občas i docela ostré (vyšší procenta alkoholu?), navrchu sherry, více ve skleničce pomeranče, až mi to evokuje vzpomínky na nějaký ochucený pomerančový gin - a to dost hodně, citrusová ovocnost je velmi výrazná. Nebo to je nějaké víno, co cítím? Je to každopádně dobré. Sladké a přitom svěží.
Chuť: nejprve se mi zdála vcelku ostrá, ale pak už se dá pít, takže si myslím že to budou nějaká procenta alkoholu jdoucí zlatou střední cestou, ničím nevadí, krásná silná whisky
Dozvuk: dřevitý, trochu nahořklý, je dobrý a dlouhý, ořechovo-ovocně navoněný, ale bravurní vůni se nevyrovná
Shrnutí: Povedená whisky, žádný troškař v chuti a dozvuku, ale hlavně s hodně povedenou vůní. U mě nadprůměr, mírný ;-)

Autor: josé
WB
Aroma: starý lakovaný nábytek, pod tím sladkost vanilky a banánu. cukrové. ovocnost sherry, jablečné křížaly, mango. kůže, mandle. trochu do rumova. pryskyřice jehličnanů.

lihovější, zkusím vodu, ale nepřináší výrazné vylepšení. (b.2/3)
Chuť: sušší sherry, tmavé staré dřevo. hřeje a šťavnatí. kapka citronu. mazlavá, sladová, sladká. kousek pendreku.

s vodou slaďoučká. ovocné karamely a dřevo. (b.3/4)
Dozvuk: sladký, sherry ovocný. sušší dřevo. hřejivé koření a hodně čokolády. mentolová větrovost. (b.1+/2)
Shrnutí: zaujala a potěšila. tipuju sherry sudy a sílu okolo 55%. ředění nepřineslo výraznější posun k lepšímu, takže doporučuju nechat, jak je. dobrá, větrová, hřejivá. poslední vzorek z loňského WLP. (b.0+/1)

Autor: tornado
Aroma: Lehčí, ale výrazné, připomíná brandy. Připálené těsto, travnatost, luční med, jitrocelový sirup, lehce podkresleno tvarůžkovým sherry. Zblízka se zvýrazní medová sladkost, jitrocel a objeví se slad. Nepatrný podkres nugátovou čokoládou. Po odstání travnatost ustoupí a zlehka se projeví vyšší procenta.
Chuť: Příjemná, hutná a intenzivní. Lehce připálené koláčové těsto, špetka pepře. Se slinami čokoláda, nugát, višně a maliny.
Dozvuk: Pozvolný. Trochu se zdůrazní ovocné tóny višní a malin, objeví se lehký náznak dřevitosti a na chvilku i jemný odstín sladu. Ke konci dominuje tmavá čokoláda s kapkou pomeranče.
Shrnutí: Tohle mi chutná.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.