ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 16 yo 1999 Oloroso Cask 5043
Autor: josé
WB
Aroma: to je hezké. nasládlost ovoce - červené blůmy, meruňky, hrušky. dále dřevo, až připomíná lipové, špetka koření - skořice, vanilka. lihovější, asi bude mít víc %, zkusím rozkápnout.

s vodou medově sladší, hladivé. (b.2/3)
Chuť: výrazněji dřevitá, hodně hřejivá, kořeněná. hořkost na hraně. sládne do lesního medu, bylinek a sušeného ovoce. kapka citronu přidává na říznosti.

s vodou se jehličky otupí. přesto kořenitě hřejivá. vystoupí ovoce, dřevo zůstane patrné. (b.3/4)
Dozvuk: sladký. kousek hořké čokolády, med, dřevo, hruškové křížaly. mírná hořkost - pampeliškové mléko, pelyněk. hřeje. (b.1+/2)
Shrnutí: kápla mi do noty. sladší, kořenitá, nijak předřevěnělá s pár % navíc. sud po sherry jsem teda netipoval. vzorek z WLP2017. (b.0+/1)
Body: 7

Láhev: BenRiach 16 yo 1999 Oloroso Cask 5043
Autor: lalos
WB
Aroma: Sušší. Ve vůni dost podobná základní 16 yo. Dřevo, vanilka, relativně slabý vliv sherry (oproti řadě wood expression). Lehce větrová, rozinky.

S vodou: vliv sherry mizí úplně, tipoval bych sud od bourbonu bez finiše.
Chuť: Sladká. Opět ne tak sladká, jak bych čekal, ale tady už sherry cítit jde. Rozinky, oříšky v čokoládě, studentská směs a pak klasika…vanilka, hřebíček, lékořice.

S vodou: Stejně jako vůně. Ustupuje sladké ovoce, zůstává koření.
Dozvuk: Středně dlouhý. Sušené ovoce pomalu vysychá do lékořicové ostrosti.

S vodou: více hořkne, vystupuje dřevo.
Shrnutí: Dobrá whisky, kromě % navíc mi ale nepřinesla nic moc navíc oproti 15yo PX. S vodou mi skoro až nechutnala. Byl jsem ale naladěný na poměrně dost sladkou notu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.