ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberfeldy 18 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Šťavnatá travnatost, citronová kůra, čestvé piliny. Žádná velká bomba v nějakém směru, ale klidná ok whisky "klasického" stylu. Trocha vanilky a nějakého ovoce. Vůbec to není špatné, ale je to spíš takové nudné, zapomenutelné.
Chuť: Sladká, vanilkový pudink, dřevitá kořenitost, při delším cumlání až hořkost.
Dozvuk: Středně dlouhý, sladký, v koncovce grepově nahořklý.
Shrnutí: Průměrná whisky, čekal bych od osmnáctky spíš něco lepšího. Tohle je v osmnáctkách kdesi na úrovni Glenfiddichu. Škoda mírné nahořklosti, která mě nekopla na HK degu s jídlem, ale při přechutnávce tam je.

Láhev: Aberfeldy 18 yo
Autor: josé
WB
Aroma: hodně dřevěné, lakované. tipuju směs AO a EO. švestkové pecky. slad, mírná ovocnost švestek, nahnilé jablko, černý čaj, pomerančová kůra, ořechy. úplně mi nesedí. (b.1+/3)
Chuť: výrazné dřevo. nasládlost, sirupovitost, koření, hřebíček, ořechy. lehká trpkost/svíravost. roukousaná fíková a melounová semínka. jablečné křížaly. (b.3/4)
Dozvuk: tmavá čokoláda, sladkost sušeného ovoce, opálenost až kouřovost. (b.1+/2)
Shrnutí: výrazná, bohatá, plná whisky. sice jde trochu jiným směrem, než mám rád, ale i tak doporučuji k ochutnání. (b.0+/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.