ZPĚT

Recenze:

Láhev: Big Peat Fèis Ìle 2017
Autor: Nethar
WB
Aroma: Lehčí rašelina, nasládlá, trochu zatuchlosti Auchentoshanovy slámy ze starých časů. Snad i ten sherry finiš tam přispívá nějakou tou ovocností v závěru. Uzené slané maso, ale jenom tak opravdu mírně, je to jemná whisky.
Chuť: Slané, mírně zaštipující, benzínové, pěkné.
Dozvuk: Nějak mi ty Big Peaty poslední dobou přijdou dost sladký. Ale to nevadí. Dozvuk je dlouhý, pochopitelně rašelinný, je tam ovocná kouřovitost.
Shrnutí: Vodu jsem přidávat ani nezkoušel, pije se mi dobře takhle, je to jemnější Big Peat, i když rašeliny tam je pak hlavně v dozvuku dost, celkově jde do sladka. Zdařilý kousek, který patřil ke špičce osmé HK degustace.

Láhev: Big Peat Fèis Ìle 2017
Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé. banán, vanilka, slad. kouřovost postupně slábne. ovocnost jakože do sherry, ořechy, hrozinky. skořice, karton, sláma, ovesná kaše. (b.2/3)
Chuť: výrazný kouř. sladová mazlavost. sladší. koření - pepř, ovocnost - jablka, třešně. čokoláda a grepovotonicová nahořklost. ořechy. (b.3/4)
Dozvuk: kouřový. ovocně nasládlý, skořice. výrazně čokoláda. větrový. hlína, vanilka, banán. švestkovokouřová barbecue omáčka. (b.2/2)
Shrnutí: dík sladkosti a dozajista sherry vlivu boduje. hodně dobrá whisky. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.