ZPĚTRecenze:

Láhev: Aberlour 16 yo
Autor: Duthoron
Aroma: Švestkové dřevo, sladkost medu, hřebíček, čerstvě posekaná tráva. Moc pěkná vůně.
Chuť: Plná, sytá, kořeněná, krásně dřevitá, oproti vůni není sladká, po delší době narůstá kultivované koření.
Dozvuk: Dozvuk středně dlouhý, hořkost pražené kávy, koření ustupuje, ale dřevo doznívá moc hezky, do oříšků a vzadu se vrací ty švestky a možná trocha pomerančů.
Shrnutí: Zážitku vévodí vůně, v chuti mi trochu chybí sladká ovocnost, která se ale obloukem vrací v dozvuku. Celou dobu ochutnávky provází tuto whisky taková decentní čerstvost. Je moc dobrá, hodnotím známkou 1,3.

Láhev: Aberlour 16 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: Lehčí, ne moc výrazná. Klasický Speyside styl, to sherry tam nějak moc nechytám. Dřevo, tráva, oříšky.
Chuť: Oříšková, ale ne hořká, karamelová, ale ne sladká.
Dozvuk: Střední až krátký, trochu rumové vanilky, jemně nasládlý.
Shrnutí: Taková klasická whisky. Nejvíc se mi líbí dozvuk, který míří k jakési čokoládové rumovitosti, ale ještě by to chtělo udělat krůček navíc.

Láhev: Aberlour 16 yo
Autor: josé
WB
Aroma: výrazné. sladké ovoce, jablka Golden, ananas, meruňková marmeláda. je osvěženo lehce nakyslou sherry vínovostí. maliny. dřevo starší, kakaové boby, tabák do vodnice, trocha masovosti. (b.2/3)
Chuť: vyvážené mezi ovocnou sladkostí a vínovou kyselkavostí. mléčné karamely. vše zahalené dřevem a čokoládou. hořkost na hraně. hutná, krémová. (b.3/4)
Dozvuk: výrazně čokoládový. sladkost sušeného ovoce (třešně, jablka, hrozinky, meruňky). úplná pralinka s likérem. (b.1+/2)
Shrnutí: moc dobré. není to vyloženě sherry bomba. bohatě doplněno dřevem a hutnou čokoládou. na HKDegu vyšla k poslednímu chodu a kvůli únavě a přežrání dojmy trochu zapadly. při slepém přechutnání doma zaujala. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.