ZPĚTRecenze:

Láhev: Laphroaig 25 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Oproti Laphroaigu 16 yo je ostřejší, víc svěží a koncentrovanější. Citrusy a mořská slanost dominují, je tu znát vyšší síla alkoholu. Sladkosti ubylo, ale i tady je přítomná. Štrůdl, skořice, citrusová kůra, trocha dřevité zatuchlosti, sláma. Vůně je plná, bohatá a vrstevnatá.
Chuť: Bezprostředně po prvním poválení na jazyku mi přišla jemná, ale vzápětí se objeví ostrost, štiplavost, citrusy. Tělo překvapivě není nijak zvlášť plné, dochuť taky není nijak omračující. Jinak je chuť sladkoslaná, peprná, pikantní. V dozvuku dehet a popelnatost.
Shrnutí: Mé očekávání splnilo jen aroma, v chuti a dozvuku jsem čekal větší pecku. Ve zmíněném srovnávacím testu skončila prostřední, ale výrazně blíže k horšímu Laphroaigu 16 yo, než k jednoznačně nejlepšímu Taliskeru 30 yo. Ten budu ještě přechutnávat, protože ho mám víc než jen na jednu ochutnávku, a pak sem dám i jeho hodnocení.
Body: 89

Láhev: Laphroaig 25 yo
Autor: xenopus
WB
Aroma: Hezké, sladké, kulaté. V zásadě ovocné (schnoucí jablka, hruška) s vanilkou, kouř jen z povzdálí. Doplněno skořicovou sladkostí a dále zjemněno čokoládou. Troška větrovosti, po čase až travní svěžest.
Chuť: Hladká, vyzrálá, jen lehounce kouřová. Sladovost a sladkost ovoce (broskve, mandarinky), decentní rašelina i slanost, zřetelný jód.
Dozvuk: Tady už je kouř přítomen v nějaké znatelnější míře. V zásadě ale sladkost vyzrálých broskví, čokoládová hebkost, vanilka, sůl a rozpálený začouzený kámen u ohniště.
Shrnutí: Nejpatrnější je kouř asi v dozvuku. Odchází pěkně, ale přál bych si celý dozvuk delší. Tak jako tak skvělý zážitek. Nedávno pitá Caol Ila 25 yo mě rozhodně nepotěšila tolik.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.