ZPĚT

Recenze:

Láhev: Inchmurrin 18 yo
Autor: josé
WB
Aroma: pryskyřičná dřevitost, pecky, mandle. karamel. sušená jablka a pomerančová kůra. trochu vařené zeleniny. (b.1+/3)
Chuť: výrazné dřevo. lakované, drhne. umakart. sladší, skořice, kakao, karamely, grepová kůra, pálivé chilli, bílá čokoláda. (b.1+/4)
Dozvuk: sladký. švestkový kompot, skořice. koláč s jablečnými povidly. větrový, zemitý, opáleně kouřový. (b.1/2)
Shrnutí: pikantní hřejivá whisky, sladší. výsledné pořadí 1. 12yo, 2. 18yo, 3. 14yo SC (b.0/1)

Láhev: Inchmurrin 18 yo
Autor: xenopus
WB
Aroma: Na první dojem nepříjemné - staré hadry, trouchnivějící trám. Po chvilce se zvýrazní sladovost, ale dost rychle odeznívá, až zbyde výrazná plytká dřevitost a lihovost. Takovýto vývoj se mi pranic nelíbí, kromě toho s významně dřevitými whiskami mám všeobecně docela problém. Na další přivonění po asi půlhodině už ale (nějakým zázrakem) v pohodě - dominantně sladká ovocnost (žluté blumy, broskve).
Chuť: Vcelku hladivá na jazyku, výrazná, kulatá, výrazné tělo. Slad, pikantní dřevíčko (až exotický santal), záchvěv ovocnosti, jahodových knedlíků.
Dozvuk: Docela příjemný, středně dlouhý, únosně dřevitý.
Shrnutí: Přímé porovnání Inchmurrin Original (4.), 12 yo (3.), 18 (2.) a SC 16/303-5 (1.). Zpočátku jsem se po nose bál, co mi přinese patro, ale po chvilce se nos umoudřil a patro zanechalo velmi dobrý, uvolněný dojem.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.