ZPĚT

Recenze:

Láhev: AnCnoc 18 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Chuť je příjemně výrazná neostýchava a opravdu obilná celozrnná bagetka a pak spousta ovoce v jehož čele jsou rozinky.
Chuť: Má mnoho složek, z nichž některé jsou příjemně ohraničené, jiné naopak smotané do klubíčka s desítkami dalších. Ovoce je zastoupeno jablky, hruškami trnkami a sušenými banány. Dale je zde muškátový květ, vanilka, karamel a velmi lehce perníkové koření.
Dozvuk: Konec je lehce štiplavý, ale šťavnatý plný a neuvěřitelně dlouhý.
Shrnutí: Nebýt AnCnoc Blas tak je to nejzábavnější AnCnoc, který jsem ochutnal. Opravdu výborná whisky. Vyvážená a opravdu kvalitní. V obecné kvalitě u mě předčila jak vyhlášenou 16 Yo tak starší 22 Yo, ale i všechny ostatní běžně dostupné láhve.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Spíše méně výrazné, uzavřené, "Speyside" květinové a ovocné. Vanilka a dřevitá kořenitost.
Chuť: Klasická.
Dozvuk: Je to sice tak vanilkově navoněné (America style), ale ne moc sladké (suché sherry to vyváží?), nepřežene to, dobrá whisky. Sherry tam asi taky bude, ale je to celkově dost jemná whisky.
Shrnutí: Po Craigellachie 17 se ztrácela, ale určitě by samostatně stála za hřích.

Autor: lalos
WB
Aroma: Kořenitá vůně s množstvím medu a vanilky. Pomeranče, skořice, kakaový prášek.
Chuť: Překvapivě suchá a dřevitá. 0% sladkosti. Vanilka, tmavá čokoláda, dřevěný prach.
Dozvuk: Středně dlouhý, suchý, kořenitý, superdřevitý, ale téměř bez hořkosti.
Shrnutí: Překvapivě dřevitá a suchá, jako bych olizoval dubové prkno. V podstatě je fakt dobrá, jiná než na co jsem poslední dobou zvyklý. V podstatě si ale asi takto představuju whisky z Highlans. Drsná, žádné kytičky a ovoce, zároveň ale taky bez kouře.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.