ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach 14 yo Sauternes
Autor: Hunter
WB
Aroma: Ve vůni hodně silná, výrazná, to beru jako velké plus, navíc je to vůně příjemná,plná přezrálých hroznů,dezertního sladkého vína, a v nižších tónech je mléčná čokoláda.Tohle je parádní kousek, snad v chuti nezklame!
Chuť: Nádherně sladká, sauternes jsem sice nepil, ale teď už si ho dovedu aspoň představit.Šťavnatá sladkost se vyvíjí do vyzrálé, hebké skořicové chuti, která jen pozvolna odchází a doznívá.
Shrnutí: Tímhle se mi GlenDronach opravdu trefil do vkusu a chuti, a přiznám se, že jsem čekal, že dopadne zhruba o 5 bodů níž. Tohle je ale parádních 87/100.Z fleku bych si ji koupil, opět jsem měl ale jen jeden vzorek (díky Petře).
Body: 87

Autor: Króča
Aroma: hroznové víno,mentol, nugát
Chuť: dřevo bez zbytečné hořkosti, koření, ČČ alias Černá Čokoláda.. lakované dřevo ukazuje na pobyt v sudech po bourbonu
Dozvuk: mírně kouří, lak.dřevo jde do čokolády , rozehřívá
Shrnutí: zajímavá a lehká vůně, na jazyku brní a ve finishi má správný říz.. zajímavá a dobrá zkušenost..chutnal jsem si

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: příjemná vůně, ovocně aromatická, ale nepřechází do vyumělkované umělohmotnosti. Jablkový štrůdl. Nemůžu si pomoci, ale kopr. Med. Přikrytá delší dobu v sobě nahromadí vinné aroma. Vanilka, skořice.
Chuť: drobně, ale jenom drobně zaštipuje, citrónová, olejová (hustotou, nikoliv chutí)
Dozvuk: pěkná ovocná vůně s velkou špičkou intenzity ihned po polknutí, dlouho přetrávající, perník v dozvuku
Shrnutí: další vydařený kousek z Glendronachu

Autor: Rescue
Aroma: Silné, plné, silně je cítit sladké dezertní víno a po delším zakrytí závan čokolády
Chuť: sladká, silná, ale krásně harmonická. Mléčná čokoláda s nízkým podílem kakaa přechází v suchou dřevitost, ale takovou jemnou...
Dozvuk: dlouhý, jemný, který se postupně rozvíjí z hřejivosti do sladkosti
Shrnutí: Velmi příjemná whisky. Jedno z nejzajímavějších a nejsilnějších aromat, které jsem měl možnost zažít (doposud :lol: ). Rovněž ta čokoláda mi vyhovovala a to jak v aromatu, tak i v chuti...

Autor: Shargard
Aroma: sladké ovoce, ale také trochu kyselosti, dřeva a alkoholu. Velice průměrná, ničím nevyčnívající vůně
Chuť: Zpočátku jemná. prvotní ovocná sladkost rychle odeznívá a střídá ji koření. Jednoduchá, nezajímavá, nudná
Dozvuk: Delší, kořenitý, dřevitý, ale také bohužel hořký. Postupně usychá
Shrnutí: Tahle whisky mě absolutně neoslovila a to hlavně díky poměrně silné hořkosti. Až se mi ani nechtělo vzorek dopíjet, ale překonal jsem se. Chuť i vůně průměrné.
Body: 80

Autor: josé
WB
Aroma: hladké. dominuje jakási nedefinovatelná pro mě nepříjemná "vůně", která mi kazí celkový dojem. sladké karamelové s kyselostí meruněk, hrušek.

po naředění lepší, už mě tolik neirituje (b.1/3)
Chuť: dřevitá, nakyslá, karamelové hrušky (b.2/4)
Dozvuk: dřevo, sladkost (b.1/2)
Shrnutí: samotné sauternes víno jsem nikdy neměl, takže těžko říct, zda obzvláště jeho vůně je právě ta prapodivná složka, která se projevila u tohoto vzorku a se kterou prostě kamarád nebudu. (b.0/1)
Body: 4

Autor: salam15
Aroma: Zvláštní umělé, rum (jako rum ne jako tuzemák), po vůni vína Sauternes ani stopy, alkohol, koblihy, dub
Chuť: Sladká, pepř a nakonec tabák (ale velmi slabě)
Dozvuk: Dlouhý a Sauternes je tam znát
Shrnutí: Ochutnáno na 1. HK degustaci. Byl jsem na tenhle finish velmi zvědav - Sauternes mám rád a moje první setkání s jeho finishem na WF u Edradouru bylo velkým zklamáním (Edradour od něj vzal jen sladkost a nic víc). Tak jsem byl zvědavý, zda-li to bude u GlenDronachu stejné. Výsledek? Tahle whisky je ve vůni velmi vrstevnatá, ale ta dominantní umělost ve vůni jí to dost kazí. V chuti je to spíše nuda - prostě sladce peprné pití. Chutnala mi víc než Edradour na WF, ale zase tolik mne nezaujala. V pořadí HK degustace skončila předposlední, protože Dalmore 15 yo byl svým výrazem ještě o něco plošší. Sauternes finishům se asi budu spíše vyhýbat

Autor: zombice
WB
Aroma: Máslová sušenkovost, kterou jsem si tak brutálně oblíbil, jistá olejnatost, slad, sladký krém, a pak i lehce nakyslé ovoce ve stylu hroznů nebo kiwi. Hodne intenzivni. Tohle se mi hooodně líbí
Chuť: Olejovitá, kyselost ovoce, pak i ty sušenky, který nejsou až moc sladký, slad
Dozvuk: Středně dlouhý, jistá kyselost, kombinace se sladkou stopou a dřevem, všechno moc hezky jemné, vyvážené a samozřejmě ty SUŠENKY :-)

Shrnutí: Moc dobrá whisky, i když chtěla nechat trochu "odvětrat". Zrovna u téhle jsem evidoval tak nějak poprvé hodně velký progres chutě od prvního otevření. Při HK degu, kde jsem jí otevřel, jsem si říkal, že takhle jsem si vzorek z WF nepamatoval, ale za pár týdnů a měsíců se to posunulo přesně tam kam mělo :-) Hodně připomíná Bruichladdich scottish barley a vlastně nevím proč (sušenky, slad..) Škoda, že tahle se už nedělá a její nástupkyně stojí významně víc... (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.